LevelOne GEU-0522 5-Port Gigabit Switch
Nej10G stöd
JaAC-adapter inkluderad
1000 posterAdresstabellstorlek
Antal grundläggande RJ-45 Ethernet-portar 5Anslutningar
5Antal grundläggande RJ-45 Ethernet-portar
0Antal installerade SFP+-moduler
0Antal installerade SFP-moduler
JaAuto MDI / MDI-X
Bild saknas
Butiker
Prisjämförelse (1)
proshop.se
I lagerUppdaterad 25 maj 2026 13:43
Frakt vid kassa
470 kr
Till butikHistorik
Prishistorik
Lägsta pris nu470 kr
Lägst senaste 30 dagarna455 kr
Lägst senaste 3 mån455 kr
Produktdata
Specifikationer
| Varumärke | LevelOne |
| EAN / GTIN | 4015867202500 |
| MPN | GEU-0522 |
| I lager hos | 1 butik |
| Kontrollerad | 25 maj 2026 13:43 |
| 10G stöd | Nej |
| AC-adapter inkluderad | Ja |
| Adresstabellstorlek | 1000 poster |
| Anslutningar | Antal grundläggande RJ-45 Ethernet-portar 5 |
| Antal grundläggande RJ-45 Ethernet-portar | 5 |
| Antal installerade SFP+-moduler | 0 |
| Antal installerade SFP-moduler | 0 |
| Auto MDI / MDI-X | Ja |
| Autonegotiation | Ja |
| Bredd | 86 mm |
| Buffertstorlek | 64 KB |
| Certifiering | CE, FCC |
| Certifikat | Certifiering CE, FCC |
| Data transmission | Adresstabellstorlek 1000 poster |
| Design | Staplingsbar Nej |
| Djup | 23 mm |
| Fuktighet (förvaring) | 5 - 90% |
| Full duplex | Ja |
| Förpackning | AC-adapter inkluderad Ja |
| Förpackningens bredd | 95 mm |
| Förpackningens höjd | 98 mm |
| Förpackningens innehåll | Snabbstartsguide Ja |
| Förpackningstyp | Låda |
| Harmonized System (HS)-kod | 85176990 |
| Höjd | 89 mm |
| Ingående ström | 0.6 A |
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet | 10 - 90% |
| Jumbo Frames stöd | Ja |
| Jumboramar | 9000 |
| Kommunikationsstandarder | IEEE 802.3, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3az, IEEE 802.3u |
| Koppar Ethernet-kablar teknik | 10BASE-T, 100BASE-T, 1000BASE-T |
| LED-indikatorer | Aktivitet, Länk, Energiljus |
| Lagra-och-vidarebefordra | Ja |
| Logistikdata | Ursprungsland Kina |
| Låddjup | 82 mm |
| Miljökrav | Temperatur vid drift 0 - 50 ° C |
| Nätverk | Kommunikationsstandarder IEEE 802.3, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3az, IEEE 802.3u |
| Paketförmedlingshastighet (1 Gbps) | 1488100 pps |
| Paketförmedlingshastighet (10 Mbps) | 14880 pps |
| Paketförmedlingshastighet (100 Mbps) | 148810 pps |
| Power over Ethernet (PoE) | Strömförsörjning via Ethernet (PoE) stöd Nej |
| Prestanda | Buffertstorlek 64 KB |
| Producent | LevelOne |
| Produktens färg | Svart |
| Produkter per ytterförpackning | 50 styck |
| Snabbstartsguide | Ja |
| Spänning | 5 V |
| Staplingsbar | Nej |
| Strömförsörjning via Ethernet (PoE) stöd | Nej |
| Strömtillförsel | Ingående ström 0.6 A |
| Stöd för automatisk inlärning av MAC-adresser | Ja |
| Stöd för automatiskt åldrande av MAC-adresser | Ja |
| Switch kapacitet | 10 Gbit/s |
| Temperatur vid drift | 0 - 50 ° C |
| Temperaturintervall (förvaring) | -40 - 70 ° C |
| Till producentens hemsida | www.levelone.eu |
| Typ av grundläggande RJ-45 Ethernet-portar | Gigabit Ethernet (10/100/1000) |
| Ursprungsland | Kina |
Vanliga frågor
Vilken adresstabellstorlek har switchen och hur stor är bufferten?
Adresstabellstorleken är 1000 poster och buffertstorleken är 64 KB.
Vilka mått har LevelOne GEU-0522?
Switchen har en bredd på 86 mm. Övriga mått (djup och höjd) anges inte i specifikationerna.
Har switchen stöd för 10G eller SFP/SFP+-moduler?
Nej, den har inget 10G-stöd och inga installerade SFP- eller SFP+-moduler.
Vilka certifieringar har LevelOne GEU-0522?
Switchen är certifierad enligt CE och FCC.