TCL onetouch 5041 64MB (dark night grey)
1800 GSM, 900 GSM2G-band
Band 8, Band 13G UMTS-band
Band 8, Band 3, Band 28, Band 20, Band 7, Band 14G LTE-band
USB Type-C - 24 pin USB-CAnslutningstyp
Dual-SIMAntal SIM-kortplatser
1Antal bakkameror
48 mmBredd
FDD-LTEDataöverföring

Butiker
Prisjämförelse (4)
power.se
I lagerUppdaterad 20 maj 2026 06:23
Frakt vid kassa
489 kr
Till butiknetonnet.se
I lagerUppdaterad 25 maj 2026 10:44
Frakt vid kassa
490 kr
Till butikkomplett.se
I lagerUppdaterad 25 maj 2026 02:38
Frakt vid kassa
499 kr
Till butikelgiganten.se
I lagerUppdaterad 25 maj 2026 05:37
Frakt vid kassa
599 kr
Till butikHistorik
Prishistorik
Lägsta pris nu489 kr
Lägst senaste 30 dagarna599 kr
Lägst senaste 3 mån599 kr
Produktdata
Specifikationer
| Varumärke | TCL |
| EAN / GTIN | 4894461831619 |
| MPN | T314D1-3ALCA112 |
| I lager hos | 4 butiker |
| Kontrollerad | 25 maj 2026 10:44 |
| 2G-band | 1800 GSM, 900 GSM |
| 3G UMTS-band | Band 8, Band 1 |
| 4G LTE-band | Band 8, Band 3, Band 28, Band 20, Band 7, Band 1 |
| Anslutningstyp | USB Type-C - 24 pin USB-C |
| Antal SIM-kortplatser | Dual-SIM |
| Antal bakkameror | 1 |
| Bredd | 48 mm |
| Dataöverföring | FDD-LTE |
| Diagonal storlek (metrisk) | 4.6 cm |
| Digitala ljudstandarder som stöds | AMR-NB, MID, AMR-WB |
| Digitala videostandarder som stöds | 3GP, M-JPEG |
| Djup | 14.5 mm |
| Effekt levererad | 2.75 W |
| Flash-minneskort som stöds | microSD |
| Färgkategori | Grå |
| Färgstöd | Färg |
| Generationen mobilt bredband | 4G |
| Höghastighetskommunikation | LTE |
| Höjd | 113 mm |
| Inbyggda komponenter | LED-ficklampa |
| Infattningstyp | Platt front |
| Kapacitet | 1030 mAh |
| Meddelandetjänster | SMS, MMS |
| Operativsystem | Mocor OS |
| Operativsystemfamilj | Mocor (RTOS) |
| Parameter | Body, Lem, Head |
| Producentens garanti (månader) | 24 |
| Produktlinje | TCL |
| RAM | 64 MB |
| Serviceleverantör | Inte specificerad |
| Skärmstorlek | 1.8 tum |
| Teknik | LCD |
| Telefon formfaktor | Monoblock |
| Trådlöst gränssnitt | Bluetooth 5.0 |
| Typ | LCD-skärm |
| USB Power Delivery | Nej |
| USB-C-laddare ingår | Nej |
| Vikt | 80 g |
| Värde | 1.6 W/kg, 3.17 W/kg, 1.29 W/kg |
| kontakter | USB-C |
Vanliga frågor
Vilka 4G-band stöder TCL Onetouch 5041?
TCL Onetouch 5041 stöder 4G LTE-band 1, 3, 7, 8, 20 och 28, vilket motsvarar frekvenserna FDD 2100, 1800+, 2600, 900, 800 DD och 700 APT.
Har TCL Onetouch 5041 plats för två SIM-kort?
Ja, TCL Onetouch 5041 har Dual-SIM-stöd med två SIM-kortplatser.
Vilken skärmstorlek har TCL Onetouch 5041?
TCL Onetouch 5041 har en skärm med diagonal storlek på 1,8 tum.
Vilken typ av laddningsanslutning har TCL Onetouch 5041?
TCL Onetouch 5041 använder en USB Type-C-anslutning (24 pin USB-C).
Hur många bakkameror har TCL Onetouch 5041?
TCL Onetouch 5041 har en enda bakre kamera.