TCL Onetouch 4043 4G mobiltelefon (mörkgrå)
900 GSM, 1800 GSM2G-band
Band 1, Band 83G UMTS-band
Band 1, Band 8, Band 3, Band 28, Band 7, Band 204G LTE-band
USB Type-C - 24 pin USB-C, Utgång för headset - minihörlurskontakt 3,5 mmAnslutningstyp
Dual-SIMAntal SIM-kortplatser
1Antal bakkameror
320 x 240 pixlarBildskärmsupplösning
59.4 mmBredd

Butiker
Prisjämförelse (5)
power.se
I lagerUppdaterad 20 maj 2026 10:11
Frakt vid kassa
789 kr
Till butikkomplett.se
I lagerUppdaterad 22 maj 2026 08:34
Frakt vid kassa
790 kr
Till butiknetonnet.se
I lagerUppdaterad 25 maj 2026 15:34
Frakt vid kassa
790 kr
Till butikelgiganten.se
I lagerUppdaterad 25 maj 2026 05:04
Frakt vid kassa
999 kr
Till butikbuyn.se
I lagerUppdaterad 25 maj 2026 08:22
Frakt vid kassa
1 188 kr
Till butikHistorik
Prishistorik
Lägsta pris nu789 kr
Lägst senaste 30 dagarna999 kr
Lägst senaste 3 mån999 kr
Produktdata
Specifikationer
| Varumärke | TCL |
| EAN / GTIN | 4894461819228 |
| MPN | T313D1-3ALCA112 |
| I lager hos | 5 butiker |
| Kontrollerad | 25 maj 2026 15:34 |
| 2G-band | 900 GSM, 1800 GSM |
| 3G UMTS-band | Band 1, Band 8 |
| 4G LTE-band | Band 1, Band 8, Band 3, Band 28, Band 7, Band 20 |
| Anslutningstyp | USB Type-C - 24 pin USB-C, Utgång för headset - minihörlurskontakt 3,5 mm |
| Antal SIM-kortplatser | Dual-SIM |
| Antal bakkameror | 1 |
| Bildskärmsupplösning | 320 x 240 pixlar |
| Bredd | 59.4 mm |
| Dataöverföring | VoLTE, LTE, GPRS |
| Diagonal storlek (metrisk) | 8.1 cm |
| Digitala ljudstandarder som stöds | MID, AMR-NB, AMR-WB |
| Digitala videostandarder som stöds | 3GP, M-JPEG |
| Djup | 18.75 mm |
| Extra funktioner | Ficklampa, SOS-knapp |
| Flash-minneskort som stöds | microSD |
| Färgkategori | Grå |
| Färgstöd | Färg |
| Generationen mobilt bredband | 4G |
| Huvudkamera | 2 megapixlar |
| Höghastighetskommunikation | LTE |
| Höjd | 107.1 mm |
| Inbyggda komponenter | FM-radio |
| Infattningstyp | Platt front |
| Inkluderade telefontillbehör | Skyddsfilm, Laddningsenhet, Strömadapter |
| Kapacitet | 128 MB |
| Meddelandetjänster | MMS |
| Operativsystem | Mocor OS |
| Operativsystemfamilj | Mocor (RTOS) |
| Parameter | Lem, Body, Head |
| Producentens garanti (månader) | 24 |
| Produktlinje | TCL |
| RAM | 48 MB |
| SIM-korttyp | Nano-SIM |
| Serviceleverantör | Inte specificerad |
| Skärmstorlek | 3.2 tum |
| Teknik | WCDMA (UMTS) / GSM |
| Telefon formfaktor | Monoblock |
| Trådlöst gränssnitt | Bluetooth 5.0 |
| Typ | Mobiltelefon |
| USB-C-laddare ingår | Nej |
| Vikt | 130.6 g |
| Visningsformat | QVGA |
| Värde | 1.46 W/kg, 0.3 W/kg, 2.89 W/kg |
| kontakter | 3,5 mm headsetuttag, USB-C |
Vanliga frågor
Vilka 4G-band stöds av TCL Onetouch 4043?
TCL Onetouch 4043 stöder 4G LTE-band 1, 3, 7, 8, 20 och 28, vilket motsvarar frekvenserna FDD 2100, 1800+, 2600, 900, 800 DD och 700 APT.
Har TCL Onetouch 4043 stöd för dubbla SIM-kort?
Ja, TCL Onetouch 4043 har Dual-SIM-stöd, vilket innebär att du kan använda två SIM-kort samtidigt.
Vad är batterikapaciteten på TCL Onetouch 4043?
Batteriet i TCL Onetouch 4043 har en kapacitet på 1380 mAh.
Vilken typ av laddningsport har TCL Onetouch 4043?
TCL Onetouch 4043 har en USB Type-C (24 pin USB-C) anslutning för laddning och dataöverföring.
Vad är skärmstorleken och upplösningen på TCL Onetouch 4043?
TCL Onetouch 4043 har en 3,2-tums skärm med en upplösning på 320 x 240 pixlar.