HP Poly Studio X52 Allt-i-ett-videobar, vit
Typ av enhet Allt-i-ett videobarAllmänt
Trådlös, kabelanslutenAnslutningsteknik
XGA (1024x768), SXGA (1280x1024), SXGA+ (1400x1050), HDTV (1920x1080), HD (1280 x 720), WSXGA+ (1680 x 1050), UHD (3840 x 2160)Bildskärmsgrafik som stöds
76.95 cmBredd
Ethernet, Fast Ethernet, Gigabit Ethernet, IEEE 802.11b, IEEE 802.11a, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n, IEEE 802.11ac, Bluetooth 5.0, IEEE 802.11ax (Wi-Fi 6)Datalänkprotokoll
High-Definition Multimedia Interface (HDMI)Digital videostandard
5Digital zoomning
76.95 cm x 11.52 cm x 10.3 cmDimensioner (BxDxH)

Butiker
Prisjämförelse (2)
proshop.se
OkändUppdaterad 23 maj 2026 03:06
Frakt vid kassa
33 783 kr
Till butikpower.se
I lagerUppdaterad 19 maj 2026 17:00
Frakt vid kassa
89 999 kr
Till butikHistorik
Prishistorik
Lägsta pris nu33 783 kr
Lägst senaste 30 dagarna33 380 kr
Lägst senaste 3 mån33 380 kr
Produktdata
Specifikationer
| Varumärke | Poly |
| EAN / GTIN | 197497110562 |
| MPN | 3222097 |
| I lager hos | 1 butik |
| Kontrollerad | 23 maj 2026 03:06 |
| Allmänt | Typ av enhet Allt-i-ett videobar |
| Anslutningsteknik | Trådlös, kabelansluten |
| Bildskärmsgrafik som stöds | XGA (1024x768), SXGA (1280x1024), SXGA+ (1400x1050), HDTV (1920x1080), HD (1280 x 720), WSXGA+ (1680 x 1050), UHD (3840 x 2160) |
| Bredd | 76.95 cm |
| Datalänkprotokoll | Ethernet, Fast Ethernet, Gigabit Ethernet, IEEE 802.11b, IEEE 802.11a, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n, IEEE 802.11ac, Bluetooth 5.0, IEEE 802.11ax (Wi-Fi 6) |
| Digital videostandard | High-Definition Multimedia Interface (HDMI) |
| Digital zoomning | 5 |
| Dimensioner (BxDxH) | 76.95 cm x 11.52 cm x 10.3 cm |
| Diverse | Medföljande kablar 1 x HDMI-kabel 1 x nätverkskabel |
| Djup | 11.52 cm |
| Egenskaper | Full duplex-ljud, Akustisk ekoreducering (AEC), kompatibel med Microsoft teams, kompatibel med Zoom, 110° diagonalt synfält, automatisk komposition av människor, 95° synfält (horisontellt), Poly NoiseBlockAI-teknik, Poly Acoustic Fence-teknik, kompatibel med Google Meet, Poly DirectorAI-teknik |
| Expansion/Anslutning | Gränssnitt 1 x audio / video - HDMI-ingång - 19-stifts HDMI typ A 2 x audio / video - HDMI-utgång - 19-stifts HDMI typ A 2 x USB 3.2 Gen 1 - 9-stifts USB typ A 1 x USB-C 3.2 Gen 1 - 24 pin USB-C 1 x nätverk - Ethernet 10Base-T/100Base-TX/1000Base-T - RJ-45 |
| Funktioner | MIMO-teknik, Wi-Fi Miracast-förberedd, Apple AirPlay, Polycom återställningsteknik för förlorade paket (LPR), H.323 Pass-Through, SIP Pass-Through, Automatic Media-Dependent Interface Crossover (MDIX), dynamisk bandbreddstilldelning, omkonfigurerbar MTU-storlek, NT LAN Manager (NTLM), USB-enhetsläge |
| Färg | Vit |
| Gränssnitt | 1 x audio / video - HDMI-ingång - 19-stifts HDMI typ A 2 x audio / video - HDMI-utgång - 19-stifts HDMI typ A 2 x USB 3.2 Gen 1 - 9-stifts USB typ A 1 x USB-C 3.2 Gen 1 - 24 pin USB-C 1 x nätverk - Ethernet 10Base-T/100Base-TX/1000Base-T - RJ-45 |
| Höjd | 10.3 cm |
| Inbyggda enheter | Stereohögtalare, 20 megapixel-kamera, 2 MEMS-mikrofoner, 2 underordnade mikrofoner |
| Inkluderade tillbehör | Integritetsskydd, bildskärmsklämma |
| Kodek | H.265, H.239, H.264 High Profile, H.264 AVC, G.711, G.722, G.728, G.729a, Siren, G.722.1, G.722.1c, G.719 |
| Ljudingång | Fyra mikrofoner |
| Ljudutgång | Högtalare - stereo |
| Ljudutgångsläge | Stereo |
| Lokalisering | Engelska / Europa |
| Luftfuktighet vid drift | 15 - 80% |
| Max temperatur vid drift | 40 °C |
| Maximal extern upplösning | 3840 x 2160 |
| Medföljande kablar | 1 x HDMI-kabel 1 x nätverkskabel |
| Miljöparametrar | Min temperatur vid drift 0 °C |
| Min temperatur vid drift | 0 °C |
| Nätdel | Strömadapter - extern |
| Nätspänning | AC 120/230 V (50/60 Hz) |
| Nätverk | Nätverksadapter - Ethernet, Fast Ethernet, Gigabit Ethernet, IEEE 802.11b, IEEE 802.11a, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n, IEEE 802.11ac, Bluetooth 5.0, IEEE 802.11ax (Wi-Fi 6) |
| Nätverks/transportprotokoll | IPv4, IPv6 |
| Nätverksegenskaper | Konfiguration av lösenordspolicy för lokalt konto, säkerhetsprofiler, lokalt konto och inloggningsportens lockout, säkra standardvärden, fjärrloggning med stöd för TLS, aktiv katalog med extern autentisering |
| Producent | Poly |
| Produktbeskrivning | HP Poly Studio X52 - power adapter included |
| Röst-Codec | G.711, G.722, G.728, G.729a, Siren, G.722.1, G.722.1c, G.719 |
| Strömtillförsel | AC 120/230 V (50/60 Hz) |
| Säkerhet | 128 bit AES, 256-bitars AES, TLS, H.235.6 |
| Till producentens hemsida | www.poly.com/us/en |
| Typ | Digitalkamera - integrerad |
| Typ av enhet | Allt-i-ett videobar |
| Upplösning vid digital videofångst | 1280 x 720, 1600 x 1200, 1024 x 768, 1280 x 1024, 800 x 600, 1280 x 768, 1920 x 1080, 3840 x 2160, 1680 x 1050 |
| Varunummer | 3222097 |
| Videocodecs | H.265, H.239, H.264 High Profile, H.264 AVC |
| Videoformat | 720/60p, 1080/60p, 1080/30p, 720/30p, 4K/30p |
| Videoingång | Digitalkamera |
| Videoutgång | 3840 x 2160 |
| Vikt | 2.54 kg |
| VoIP-protokoll | H.323, SIP |
Vanliga frågor
Har HP Poly Studio X52 inbyggda högtalare och mikrofoner?
Ja, den har inbyggda högtalare och en mikrofonarray med brusreducering, vilket gör den redo för konferenssamtal direkt ur lådan.
Vilka anslutningsmöjligheter har HP Poly Studio X52?
Den har HDMI-utgång, USB-C och Bluetooth, samt stöd för Wi-Fi och Ethernet för nätverksanslutning.
Vad är måtten på HP Poly Studio X52?
Enhetens mått är 845 x 205 x 150 mm (bredd x djup x höjd) och den väger 2,5 kg netto.
Är HP Poly Studio X52 kompatibel med Zoom och Microsoft Teams?
Ja, den är certifierad för både Zoom och Microsoft Teams, vilket säkerställer smidig integration.