Rapid Kontaktlös Elektrisk Häftapparat Pro 90EC
Produkttyp Elektrisk häftapparatAllmänt
120 mmBredd
Färg VitDiverse
250 mmDjup
7313469429019EAN
Justerbart insättningsdjup, hel remsa, justerbar häftningskraftFunktioner
VitFärg
2 årGaranti
Bild saknas
Butiker
Prisjämförelse (1)
proshop.se
OkändUppdaterad 26 maj 2026 01:20
Frakt vid kassa
4 716 kr
Till butikHistorik
Prishistorik
Lägsta pris nu4 716 kr
Lägst senaste 30 dagarna4 716 kr
Lägst senaste 3 mån4 716 kr
Produktdata
Specifikationer
| Varumärke | Rapid |
| EAN / GTIN | 7313469429019 |
| MPN | 20942901 |
| I lager hos | 0 butiker |
| Kontrollerad | 26 maj 2026 01:20 |
| Allmänt | Produkttyp Elektrisk häftapparat |
| Bredd | 120 mm |
| Diverse | Färg Vit |
| Djup | 250 mm |
| Funktioner | Justerbart insättningsdjup, hel remsa, justerbar häftningskraft |
| Färg | Vit |
| Garanti | 2 år |
| Häftningsmetod | Öppen, stängd |
| Höjd | 130 mm |
| Insättningsdjup | 60 mm |
| Kapacitet | 30 ark / 3 mm |
| Kompatibla häftare | 66/7, 66/6 |
| Laddningsmekanism | Front |
| Lokalisering | Europa |
| Material | Plast, metall |
| Mått och vikt | Bredd 120 mm |
| Paket | Box |
| Producent | Rapid |
| Produktbeskrivning | Rapid Classic 90EC - elektrisk häftapparat - 30 ark - plast, metall - vit |
| Produkttyp | Elektrisk häftapparat |
| Till producentens hemsida | www.isaberg-rapid.com/ |
| Varunummer | 2676582 |
| Vikt | 2 kg |
Vanliga frågor
Vilken typ av häftklamrar använder Rapid Pro 90EC?
Rapid Pro 90EC använder häftklamrar i hel remsa, vilket innebär att du laddar en hel remsa med klamrar i taget.
Kan jag justera häftningskraften på Rapid Pro 90EC?
Ja, Rapid Pro 90EC har justerbar häftningskraft, vilket gör att du kan anpassa kraften efter materialets tjocklek.
Vad är maxkapaciteten för Rapid Pro 90EC?
Rapid Pro 90EC kan häfta upp till 30 ark eller 3 mm tjocklek.
Hur djupt kan jag sätta in häftklamrar med Rapid Pro 90EC?
Rapid Pro 90EC har ett justerbart insättningsdjup på upp till 60 mm.
Vilka häftningsmetoder stöder Rapid Pro 90EC?
Rapid Pro 90EC stöder både öppen och stängd häftning.