Rapid Häftapparat Classic HD9 Heavy Duty, 5-110 ark Vit/svart
150 mmBredd
285 mmDjup
7313462640015EAN
Häftningskapacitet 110 arkEgenskaper
8,5 cmHalsdjup
BakHäftklammer, laddningssystem
NejHäftklammerborttagare
110 arkHäftningskapacitet
Bild saknas
Butiker
Prisjämförelse (1)
proshop.se
OkändUppdaterad 24 maj 2026 03:43
Frakt vid kassa
1 068 kr
Till butikHistorik
Prishistorik
Lägsta pris nu1 068 kr
Lägst senaste 30 dagarna1 068 kr
Lägst senaste 3 mån1 068 kr
Produktdata
Specifikationer
| Varumärke | Rapid |
| EAN / GTIN | 7313462640015 |
| MPN | 10264021 |
| I lager hos | 0 butiker |
| Kontrollerad | 24 maj 2026 03:43 |
| Bredd | 150 mm |
| Djup | 285 mm |
| Egenskaper | Häftningskapacitet 110 ark |
| Halsdjup | 8,5 cm |
| Häftklammer, laddningssystem | Bak |
| Häftklammerborttagare | Nej |
| Häftningskapacitet | 110 ark |
| Höjd | 90 mm |
| Justerbart häftgapsdjup | Ja |
| Material | Metall |
| Media vikt | 80 g/m ^ |
| Producent | Rapid |
| Produktens färg | Svart, Vit |
| Till producentens hemsida | www.isaberg-rapid.com/ |
| Typ av häftklammer | 9 |
| Varunummer | 2676858 |
| Vikt | 1 kg |
| Vikt & dimension | Bredd 150 mm |
Vanliga frågor
Hur många ark kan häftapparaten hantera?
Rapid Classic HD9 Heavy Duty har en häftningskapacitet på 110 ark (80 g/m² papper).
Har den en häftklammerborttagare?
Nej, denna modell har ingen inbyggd häftklammerborttagare.
Är häftgapsdjupet justerbart?
Ja, häftapparaten har justerbart häftgapsdjup.
Vad är halsdjupet på häftapparaten?
Halsdjupet är 8,5 cm, vilket anger hur långt in på papperet du kan häfta.
Var laddas häftklamrarna?
Häftklamrarna laddas bakifrån (bakladdningssystem).