Rapid Häftapparat Fashion HD210 Heavy Duty, 10-210 ark Silver/orange
Produkttyp Häftapparat - kraftigAllmänt
117 mmBredd
Färg Silver, orangeDiverse
387 mmDjup
7313466337003EAN
Justerbart hålslagningsavståndFunktioner
Silver, orangeFärg
5 årGaranti (vid användning av originalhäftklamrar)
Bild saknas
Butiker
Prisjämförelse (1)
proshop.se
OkändUppdaterad 25 maj 2026 08:02
Frakt vid kassa
1 391 kr
Till butikHistorik
Prishistorik
Lägsta pris nu1 391 kr
Lägst senaste 30 dagarna1 391 kr
Lägst senaste 3 mån1 391 kr
Produktdata
Specifikationer
| Varumärke | Rapid |
| EAN / GTIN | 7313466337003 |
| MPN | 2677101 |
| I lager hos | 0 butiker |
| Kontrollerad | 25 maj 2026 08:02 |
| Allmänt | Produkttyp Häftapparat - kraftig |
| Bredd | 117 mm |
| Diverse | Färg Silver, orange |
| Djup | 387 mm |
| Funktioner | Justerbart hålslagningsavstånd |
| Färg | Silver, orange |
| Garanti (vid användning av originalhäftklamrar) | 5 år |
| Häftningsmetod | Stängd |
| Höjd | 210 mm |
| Insättningsdjup | 66 mm |
| Kapacitet | 210 ark |
| Kompatibla häftare | 9/8-24, 23/8-24 |
| Laddningsmekanism | Front |
| Material | ABS-plast, metall |
| Mått och vikt | Bredd 117 mm |
| Producent | Rapid |
| Produktbeskrivning | Rapid Fashion HD210 - häftapparat - 210 ark - ABS-plast, metall - silver, orange |
| Produkttyp | Häftapparat - kraftig |
| Till producentens hemsida | www.isaberg-rapid.com/ |
| Varunummer | 2677101 |
| Vikt | 2000 g |
Vanliga frågor
Vad är insättningsdjupet på denna häftapparat?
Insättningsdjupet är 66 mm, vilket gör det möjligt att häfta långt in på papperet.
Har Rapid HD210 justerbart hålslagningsavstånd?
Ja, den har justerbart hålslagningsavstånd för flexibel placering av häftklamrar.
Vilken garanti gäller för Rapid HD210?
Rapid ger 5 års garanti vid användning av originalhäftklamrar.
Vilka är måtten på Rapid HD210?
Måtten är 117 mm bredd, 387 mm djup och 210 mm höjd.