PLANET POE-E304 1-Port 802.3bt PoE++ to 4-Port 802.3af/at Gigabit PoE Extender
2000 posterAdresstabellstorlek
Antal LAN (RJ-45) anslutningar 5Anslutningar
5Antal LAN (RJ-45) anslutningar
1Antal RJ-45 portar (mottagare)
4Antal RJ-45 portar (sändare)
JaAutomatisk MDIX IEEE
JaAutonegotiation
168 mmBredd
Bild saknas
Butiker
Prisjämförelse (1)
proshop.se
I lagerUppdaterad 27 maj 2026 07:24
Frakt vid kassa
859 kr
Till butikHistorik
Prishistorik
Lägsta pris nu859 kr
Lägst senaste 30 dagarna859 kr
Lägst senaste 3 mån859 kr
Produktdata
Specifikationer
| Varumärke | PLANET |
| EAN / GTIN | 4711605282260 |
| MPN | 2692038 |
| I lager hos | 1 butik |
| Kontrollerad | 27 maj 2026 07:24 |
| Adresstabellstorlek | 2000 poster |
| Anslutningar | Antal LAN (RJ-45) anslutningar 5 |
| Antal LAN (RJ-45) anslutningar | 5 |
| Antal RJ-45 portar (mottagare) | 1 |
| Antal RJ-45 portar (sändare) | 4 |
| Automatisk MDIX IEEE | Ja |
| Autonegotiation | Ja |
| Bredd | 168 mm |
| Certifiering | FCC Part 15 Class A, CE |
| Datahastighet för Ethernet-LAN | 10,100,1000 Mbit/s |
| Design | Produktens färg Blå |
| Djup | 93 mm |
| Duplex systemet | Fullständig |
| Flödeskontroll | Ja |
| Fuktighet (förvaring) | 5 - 95% |
| Harmonized System (HS)-kod | 85176990 |
| Höjd | 32 mm |
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet | 5 - 95% |
| Jumbo Frames stöd | Ja |
| Kabelteknik | 10/100/1000Base-T(X) |
| Kabeltyper som stöds | Cat5, Cat5e, Cat6 |
| Kommunikationsstandarder | IEEE 802.3, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3af, IEEE 802.3at, IEEE 802.3bt, IEEE 802.3u, IEEE 802.3x |
| LED-indikatorer | Ja |
| Logistikdata | Harmonized System (HS)-kod 85176990 |
| Material, hölje | Metall |
| Maximal överföringshastighet avstånd | 100 m |
| Miljökrav | Temperatur vid drift 0 - 50 ° C |
| Monteringssätt | Skrivbord/vägg |
| Nätverk | Kabelteknik 10/100/1000Base-T(X) |
| Plug & Play-kompatibel | Ja |
| Power over Ethernet (PoE)-portar kvantitet | 5 |
| Prestanda | Modell Nätverkssändare och -mottagare |
| Producent | PLANET |
| Produktens färg | Blå |
| Strömförbrukning (max) | 60 W |
| Strömförsörjning via Ethernet (PoE) stöd | Ja |
| Strömtillförsel | Strömförbrukning (max) 60 W |
| Temperatur vid drift | 0 - 50 ° C |
| Temperaturintervall (förvaring) | -10 - 70 ° C |
| Till producentens hemsida | www.planet.com.tw |
| Varunummer | 2692038 |
| Vikt | 403 g |
| Vikt & dimension | Bredd 168 mm |
Vanliga frågor
Hur många PoE-klienter kan jag ansluta till POE-E304?
POE-E304 har 4 utgående RJ-45-portar (sändare) som stöder 802.3af/at PoE+, så du kan ansluta upp till 4 PoE-klienter.
Vilken PoE-standard stöder den ingående porten?
Den ingående porten (mottagare) stöder 802.3bt PoE++ (hög effekt), medan de fyra utgående portarna stöder 802.3af/at PoE+.
Hur stor är adresstabellen i POE-E304?
Adresstabellstorleken är 2000 poster, vilket räcker för att hantera MAC-adresser i ett mindre nätverk.
Vilka certifieringar har POE-E304?
Produkten är certifierad enligt FCC Part 15 Class A och CE, vilket innebär att den uppfyller emissions- och immunitetskrav för industriell miljö.