Sandberg Streamer USB Microphone Kit
Typ av produkt Mikrofon - USBAllmänt
Anslutningstyp USB (4 pin USB typ B)Anslutningar
KabelanslutenAnslutningsteknik
USB (4 pin USB typ B)Anslutningstyp
Inkluderade tillbehör Stötmontering, skumvindruta, popfilter, justerbar arm, bordsklämmaDiverse
5705730126079EAN
45 cmEmballagets bredd
9 cmEmballagets djup
Bild saknas
Butiker
Prisjämförelse (1)
proshop.se
Ej i lagerUppdaterad 25 maj 2026 22:36
Frakt vid kassa
419 kr
Till butikHistorik
Prishistorik
Lägsta pris nu419 kr
Lägst senaste 30 dagarna419 kr
Lägst senaste 3 mån419 kr
Produktdata
Specifikationer
| Varumärke | Sandberg |
| EAN / GTIN | 5705730126079 |
| MPN | 2692542 |
| I lager hos | 0 butiker |
| Kontrollerad | 25 maj 2026 22:36 |
| Allmänt | Typ av produkt Mikrofon - USB |
| Anslutningar | Anslutningstyp USB (4 pin USB typ B) |
| Anslutningsteknik | Kabelansluten |
| Anslutningstyp | USB (4 pin USB typ B) |
| Diverse | Inkluderade tillbehör Stötmontering, skumvindruta, popfilter, justerbar arm, bordsklämma |
| Emballagets bredd | 45 cm |
| Emballagets djup | 9 cm |
| Emballagets höjd | 21 cm |
| Emballagets vikt | 1.178 kg |
| Frekvensrespons | 30 - 16000 Hz |
| Inkluderade tillbehör | Stötmontering, skumvindruta, popfilter, justerbar arm, bordsklämma |
| Kabeldetaljer | USB-kabel - 2.5 m |
| Kraftkällans spänning för mikrofon (likström) | 5 V |
| Känslighet | -27 dB |
| Material | ABS-plast, zink |
| Max ljudtryck | 120 dB |
| Mikrofon | Mikrofontyp Kondensator för elektretmikrofon |
| Mikrofontyp | Kondensator för elektretmikrofon |
| Mått och vikt (brutto) | Emballagets bredd 45 cm |
| Operativt läge för mikrofon | Enkelriktad |
| Producent | Sandberg |
| Produktbeskrivning | Sandberg Streamer USB Microphone Kit - mikrofon |
| Rekommenderad användning | Dator |
| Signal-till-brus-förhållande | 70 dB |
| Till producentens hemsida | www.sandberg.it |
| Typ av produkt | Mikrofon - USB |
| Varunummer | 2692542 |
Vanliga frågor
Vilken typ av anslutning har Sandberg Streamer USB Microphone Kit?
Mikrofonen ansluts via USB med en 4-pin USB typ B-kontakt och är kabelansluten.
Vilka tillbehör ingår i Sandberg Streamer USB Microphone Kit?
I kitet ingår stötmontering, skumvindruta, popfilter, justerbar arm och bordsklämma.
Vilket frekvensomfång har Sandberg Streamer USB Microphone Kit?
Mikrofonen har ett frekvensomfång på 30–16000 Hz.
Vad väger förpackningen till Sandberg Streamer USB Microphone Kit?
Förpackningen väger 1,178 kg och har måtten 45 cm bredd, 9 cm djup och 21 cm höjd.