Hubsan - battery - Li-pol
Produkttyp BatteriAllmänt
Litiumpolymer - 100 mAh - 0.4 WhBatteri
P/N: H111Designat för
5703341473155EAN
100 mAh - 0.4 WhKapacitet
Designat för P/N: H111Kompatibilitetsinformation
H111-04Modell
HubsanProducent
Bild saknas
Butiker
Prisjämförelse (1)
proshop.se
I lagerUppdaterad 25 maj 2026 15:35
Frakt vid kassa
152 kr
Till butikHistorik
Prishistorik
Lägsta pris nu152 kr
Lägst senaste 30 dagarna152 kr
Lägst senaste 3 mån152 kr
Produktdata
Specifikationer
| Varumärke | Hubsan |
| EAN / GTIN | 5703341473155 |
| MPN | 2693206 |
| I lager hos | 1 butik |
| Kontrollerad | 25 maj 2026 15:35 |
| Allmänt | Produkttyp Batteri |
| Batteri | Litiumpolymer - 100 mAh - 0.4 Wh |
| Designat för | P/N: H111 |
| Kapacitet | 100 mAh - 0.4 Wh |
| Kompatibilitetsinformation | Designat för P/N: H111 |
| Producent | Hubsan |
| Produktbeskrivning | Hubsan batteri - Li-pol |
| Produkttyp | Batteri |
| Teknik | Litiumpolymer |
| Tillförd spänning | 3.7 V |
| Typ av produkt | Batteri |
| Utformad för | Drönare |
| Varunummer | 2693206 |
Vanliga frågor
Vilken drönarmodell är detta batteri kompatibelt med?
Batteriet är designat för Hubsan-drönare med modellnummer H111 (P/N: H111).
Vad är batteriets kapacitet och spänning?
Batteriet har en kapacitet på 100 mAh (0.4 Wh) och en spänning på 3.7 V.
Vilken batteriteknik används?
Batteriet är av typen Litiumpolymer (Li-pol).