LevelOne OAN-4121 - antenna
Produkttyp AntennAllmänt
Avsedd för Wi-FiAntenn
Monteras på stång, inomhus/utomhusAntennplacering/-montering
Wi-FiAvsedd för
55.9 cmBredd
55.9 cm x 7 cm x 5.3 cmDimensioner (BxDxH)
Monteringssats InkluderatDiverse
7 cmDjup
Bild saknas
Butiker
Prisjämförelse (1)
Inga erbjudanden matchar filtren.
Historik
Prishistorik
Produktdata
Specifikationer
| Varumärke | LevelOne |
| EAN / GTIN | 4015867203200 |
| MPN | OAN-4121 |
| I lager hos | 0 butiker |
| Kontrollerad | 25 maj 2026 21:16 |
| Allmänt | Produkttyp Antenn |
| Antenn | Avsedd för Wi-Fi |
| Antennplacering/-montering | Monteras på stång, inomhus/utomhus |
| Avsedd för | Wi-Fi |
| Bredd | 55.9 cm |
| Dimensioner (BxDxH) | 55.9 cm x 7 cm x 5.3 cm |
| Diverse | Monteringssats Inkluderat |
| Djup | 7 cm |
| Egenskaper | Vattentät, väderbeständig |
| Frekvensintervall | 5.45 - 5.85 GHz |
| Förstärkning | 12 dBi |
| Horisontell strålvidd | 360° |
| Höjd | 5.3 cm |
| Impedans | 50 ohm |
| Kablar och ledningar | Tillhandahållet kontaktdon 1 x N-kontakt hona |
| Kompatibilitet | 802.11 a, 802.11n |
| Monteringssats | Inkluderat |
| Producent | LevelOne |
| Produktbeskrivning | LevelOne OAN-4121 - antenn |
| Produkttyp | Antenn |
| Riktning | Rundstrålande |
| Spänning för ståendevågkvot (VSWR) | 2.0:1 |
| Till producentens hemsida | www.levelone.eu |
| Tillhandahållet kontaktdon | 1 x N-kontakt hona |
| Varunummer | 2693557 |
| Vertikal strålvidd | 17.5° |
| Vikt | 300 g |
Vanliga frågor
Vilken frekvens arbetar LevelOne OAN-4121 på?
Antennen arbetar i frekvensintervallet 5.45–5.85 GHz, vilket är avsett för 5 GHz Wi-Fi-nätverk.
Vad är förstärkningen på LevelOne OAN-4121?
Förstärkningen är 12 dBi, vilket ger en riktad signal med hög förstärkning för längre räckvidd.
Är LevelOne OAN-4121 lämplig för utomhusbruk?
Ja, antennen är vattentät och väderbeständig samt kan monteras på stång både inomhus och utomhus.
Vilka mått har LevelOne OAN-4121?
Antennen har bredd 55,9 cm, djup 7 cm och höjd 5,3 cm. Monteringssats ingår.