Extreme Networks Ethernet Switch Module (ESM) 8424GT
Typ av enhet ExpansionsmodulAllmänt
KabelanslutenAnslutningsteknik
20.32 cmBredd
10Mb LAN, 100Mb LAN, 1GbEDatalänkprotokoll
1 GbpsDataöverföringshastighet
20.32 cm x 29.21 cm x 4.4 cmDimensioner (BxDxH)
Bredd 20.32 cmDimensioner och vikt
Typ av prissättning GSA-handelskompatibelDiverse
Bild saknas
Butiker
Prisjämförelse (1)
proshop.se
OkändUppdaterad 24 maj 2026 22:21
Frakt vid kassa
72 282 kr
Till butikHistorik
Prishistorik
Lägsta pris nu72 282 kr
Lägst senaste 30 dagarna71 204 kr
Lägst senaste 3 mån71 204 kr
Produktdata
Specifikationer
| Varumärke | Extreme Networks |
| MPN | EC8404008-E6GS |
| I lager hos | 0 butiker |
| Kontrollerad | 24 maj 2026 22:21 |
| Allmänt | Typ av enhet Expansionsmodul |
| Anslutningsteknik | Kabelansluten |
| Bredd | 20.32 cm |
| Datalänkprotokoll | 10Mb LAN, 100Mb LAN, 1GbE |
| Dataöverföringshastighet | 1 Gbps |
| Dimensioner (BxDxH) | 20.32 cm x 29.21 cm x 4.4 cm |
| Dimensioner och vikt | Bredd 20.32 cm |
| Diverse | Typ av prissättning GSA-handelskompatibel |
| Djup | 29.21 cm |
| Expansion/Anslutning | Gränssnitt 24 x 1000Base-T - RJ-45 |
| Formfaktor | Kan monteras i rack |
| Funktioner | 1RU |
| Gränssnitt | 24 x 1000Base-T - RJ-45 |
| Höjd | 4.4 cm |
| Nätverk | Portar 1000Base-T x 24 |
| Portar | 1000Base-T x 24 |
| Producent | Extreme Networks |
| Produktbeskrivning | Extreme Networks Ethernet Switch Module (ESM) 8424GT - expansionsmodul - 1000Base-T x 24 - TAA-kompatibel |
| TAA-kompatibel | Ja |
| Till producentens hemsida | www.extremenetworks.com |
| Typ av enhet | Expansionsmodul |
| Typ av kablage | Ethernet 1000Base-T |
| Typ av prissättning | GSA-handelskompatibel |
| Varunummer | 2693587 |
| Vikt | 1.25 kg |
Vanliga frågor
Vilken typ av anslutning har Extreme Networks ESM 8424GT?
Modulen har 24 portar med 1000Base-T (RJ-45) för kabelansluten Ethernet, Fast Ethernet och Gigabit Ethernet med en dataöverföringshastighet på 1 Gbps.
Vilka är måtten på Extreme Networks ESM 8424GT?
Modulen har bredd 20,32 cm, djup 29,21 cm och höjd 4,4 cm, vilket motsvarar 1RU (1 rackenhet) för montering i rack.
Är Extreme Networks ESM 8424GT en expansionsmodul för switchar?
Ja, det är en expansionsmodul (ESM) avsedd för Extreme Networks switchar, med 24 portar 1000Base-T och formfaktor 1RU för rackmontering.
Vilken dataöverföringshastighet stöder Extreme Networks ESM 8424GT?
Modulen stöder dataöverföringshastighet upp till 1 Gbps (Gigabit Ethernet) och är kompatibel med Ethernet, Fast Ethernet och Gigabit Ethernet.