Extreme Networks Ethernet Switch Module (ESM) 8424XS
Typ av enhet ExpansionsmodulAllmänt
KabelanslutenAnslutningsteknik
20.32 cmBredd
1GbE, 10GbEDatalänkprotokoll
10 GbpsDataöverföringshastighet
20.32 cm x 29.21 cm x 4.4 cmDimensioner (BxDxH)
Bredd 20.32 cmDimensioner och vikt
Typ av prissättning GSA-handelskompatibelDiverse
Bild saknas
Butiker
Prisjämförelse (1)
proshop.se
OkändUppdaterad 24 maj 2026 22:16
Frakt vid kassa
218 495 kr
Till butikHistorik
Prishistorik
Lägsta pris nu218 495 kr
Lägst senaste 30 dagarna215 399 kr
Lägst senaste 3 mån215 399 kr
Produktdata
Specifikationer
| Varumärke | Extreme Networks |
| MPN | EC8404001-E6GS |
| I lager hos | 0 butiker |
| Kontrollerad | 24 maj 2026 22:16 |
| Allmänt | Typ av enhet Expansionsmodul |
| Anslutningsteknik | Kabelansluten |
| Bredd | 20.32 cm |
| Datalänkprotokoll | 1GbE, 10GbE |
| Dataöverföringshastighet | 10 Gbps |
| Dimensioner (BxDxH) | 20.32 cm x 29.21 cm x 4.4 cm |
| Dimensioner och vikt | Bredd 20.32 cm |
| Diverse | Typ av prissättning GSA-handelskompatibel |
| Djup | 29.21 cm |
| Expansion/Anslutning | Gränssnitt 24 x 1Gb Ethernet/10Gb Ethernet - SFP+ |
| Formfaktor | Kan monteras i rack |
| Funktioner | 1RU |
| Gränssnitt | 24 x 1Gb Ethernet/10Gb Ethernet - SFP+ |
| Höjd | 4.4 cm |
| Nätverk | Portar Gigabit Ethernet / 10 Gigabit SFP+ x 24 |
| Portar | Gigabit Ethernet / 10 Gigabit SFP+ x 24 |
| Producent | Extreme Networks |
| Produktbeskrivning | Extreme Networks Ethernet Switch Module (ESM) 8424XS - expansionsmodul - Gigabit Ethernet / 10 Gigabit SFP+ x 24 - TAA-kompatibel |
| TAA-kompatibel | Ja |
| Till producentens hemsida | www.extremenetworks.com |
| Typ av enhet | Expansionsmodul |
| Typ av prissättning | GSA-handelskompatibel |
| Varunummer | 2693591 |
| Vikt | 1.72 kg |
Vanliga frågor
Hur många portar har Extreme Networks Ethernet Switch Module 8424XS och vilken typ av anslutning använder de?
Modulen har 24 portar som är SFP+ och stöder både 1Gb Ethernet och 10Gb Ethernet.
Vilka dataöverföringshastigheter stöder modulen?
Modulen stöder dataöverföringshastigheter upp till 10 Gbps via 10 Gigabit Ethernet, samt Gigabit Ethernet.
Vilka fysiska dimensioner har Extreme Networks Ethernet Switch Module 8424XS?
Modulen har måtten 20,32 cm bred, 29,21 cm djup och 4,4 cm hög, vilket motsvarar 1RU (1 rackenhet).
Vilken typ av enhet är Extreme Networks Ethernet Switch Module 8424XS?
Det är en expansionsmodul för nätverksswitchar, med kabelansluten anslutningsteknik.