Extreme Networks Ethernet Switch Module (ESM) 8424XT
Typ av enhet ExpansionsmodulAllmänt
KabelanslutenAnslutningsteknik
20.32 cmBredd
100Mb LAN, 1GbE, 10GbEDatalänkprotokoll
10 GbpsDataöverföringshastighet
20.32 cm x 29.21 cm x 4.4 cmDimensioner (BxDxH)
Bredd 20.32 cmDimensioner och vikt
Typ av prissättning GSA-handelskompatibelDiverse
Bild saknas
Butiker
Prisjämförelse (1)
proshop.se
OkändUppdaterad 23 maj 2026 15:04
Frakt vid kassa
216 722 kr
Till butikHistorik
Prishistorik
Lägsta pris nu216 722 kr
Lägst senaste 30 dagarna213 487 kr
Lägst senaste 3 mån213 487 kr
Produktdata
Specifikationer
| Varumärke | Extreme Networks |
| MPN | EC8404002-E6GS |
| I lager hos | 0 butiker |
| Kontrollerad | 23 maj 2026 15:04 |
| Allmänt | Typ av enhet Expansionsmodul |
| Anslutningsteknik | Kabelansluten |
| Bredd | 20.32 cm |
| Datalänkprotokoll | 100Mb LAN, 1GbE, 10GbE |
| Dataöverföringshastighet | 10 Gbps |
| Dimensioner (BxDxH) | 20.32 cm x 29.21 cm x 4.4 cm |
| Dimensioner och vikt | Bredd 20.32 cm |
| Diverse | Typ av prissättning GSA-handelskompatibel |
| Djup | 29.21 cm |
| Expansion/Anslutning | Gränssnitt 24 x 10GBase-T - RJ-45 |
| Formfaktor | Kan monteras i rack |
| Funktioner | 1RU |
| Gränssnitt | 24 x 10GBase-T - RJ-45 |
| Höjd | 4.4 cm |
| Nätverk | Portar 10Gb Ethernet x 24 |
| Portar | 10Gb Ethernet x 24 |
| Producent | Extreme Networks |
| Produktbeskrivning | Extreme Networks Ethernet Switch Module (ESM) 8424XT - expansionsmodul - 10Gb Ethernet x 24 - TAA-kompatibel |
| TAA-kompatibel | Ja |
| Till producentens hemsida | www.extremenetworks.com |
| Typ av enhet | Expansionsmodul |
| Typ av kablage | Ethernet 10GBase-T |
| Typ av prissättning | GSA-handelskompatibel |
| Varunummer | 2693592 |
| Vikt | 1.84 kg |
Vanliga frågor
Vilken typ av anslutningsteknik använder Extreme Networks ESM 8424XT?
Modulen använder kabelansluten anslutningsteknik och har 24 portar med 10GBase-T via RJ-45-kontakter.
Vilka datahastigheter stöder Extreme Networks ESM 8424XT?
Modulen stöder 100 Mb LAN, 1 GbE och 10 GbE, med en maximal dataöverföringshastighet på 10 Gbps.
Vilka fysiska mått har Extreme Networks ESM 8424XT?
Modulen har måtten 20,32 cm bredd, 29,21 cm djup och 4,4 cm höjd, och är konstruerad för 1RU rackmontering.
Hur många portar har Extreme Networks ESM 8424XT och vilken typ?
Modulen har 24 portar med 10GBase-T-gränssnitt via RJ-45-kontakter.
Är Extreme Networks ESM 8424XT en fristående switch eller en expansionsmodul?
Det är en expansionsmodul (typ av enhet: expansionsmodul) som är avsedd att användas i modulära switchar från Extreme Networks.