Extreme Networks Ethernet Switch Module (ESM) 8408QQ
Typ av enhet ExpansionsmodulAllmänt
KabelanslutenAnslutningsteknik
20.32 cmBredd
40 Gigabit EthernetDatalänkprotokoll
40 GbpsDataöverföringshastighet
20.32 cm x 29.21 cm x 4.4 cmDimensioner (BxDxH)
Bredd 20.32 cmDimensioner och vikt
Typ av prissättning GSA-handelskompatibelDiverse
Bild saknas
Butiker
Prisjämförelse (1)
proshop.se
OkändUppdaterad 26 maj 2026 02:33
Frakt vid kassa
197 030 kr
Till butikHistorik
Prishistorik
Lägsta pris nu197 030 kr
Lägst senaste 30 dagarna194 219 kr
Lägst senaste 3 mån194 219 kr
Produktdata
Specifikationer
| Varumärke | Extreme Networks |
| MPN | EC8404003-E6GS |
| I lager hos | 0 butiker |
| Kontrollerad | 26 maj 2026 02:33 |
| Allmänt | Typ av enhet Expansionsmodul |
| Anslutningsteknik | Kabelansluten |
| Bredd | 20.32 cm |
| Datalänkprotokoll | 40 Gigabit Ethernet |
| Dataöverföringshastighet | 40 Gbps |
| Dimensioner (BxDxH) | 20.32 cm x 29.21 cm x 4.4 cm |
| Dimensioner och vikt | Bredd 20.32 cm |
| Diverse | Typ av prissättning GSA-handelskompatibel |
| Djup | 29.21 cm |
| Expansion/Anslutning | Gränssnitt 8 x 40Gb Ethernet - QSFP+ |
| Formfaktor | Kan monteras i rack |
| Funktioner | 1RU |
| Gränssnitt | 8 x 40Gb Ethernet - QSFP+ |
| Höjd | 4.4 cm |
| Nätverk | Portar 40 Gigabit QSFP+ x 8 |
| Portar | 40 Gigabit QSFP+ x 8 |
| Producent | Extreme Networks |
| Produktbeskrivning | Extreme Networks Ethernet Switch Module (ESM) 8408QQ - expansionsmodul - 40 Gigabit QSFP+ x 8 - TAA-kompatibel |
| TAA-kompatibel | Ja |
| Till producentens hemsida | www.extremenetworks.com |
| Typ av enhet | Expansionsmodul |
| Typ av prissättning | GSA-handelskompatibel |
| Varunummer | 2693593 |
| Vikt | 1.61 kg |
Vanliga frågor
Hur många 40GbE-portar har Extreme Networks ESM 8408QQ?
Modulen har 8 portar med 40GbE-anslutning via QSFP+-gränssnitt.
Vilken formfaktor har Extreme Networks ESM 8408QQ?
Modulen har formfaktorn 1RU och är rackmonterbar, med måtten 20.32 cm bred, 29.21 cm djup och 4.4 cm hög.
Vilken dataöverföringshastighet stöder Extreme Networks ESM 8408QQ?
Modulen stöder 40 Gigabit Ethernet med en dataöverföringshastighet på 40 Gbps per port.
Vilken typ av expansionsmodul är Extreme Networks ESM 8408QQ?
Det är en kabelansluten expansionsmodul för 40 Gigabit Ethernet, avsedd för Extreme Networks switchar.