Foundry Networks Brocade SLX 9540-48S-AC-R
Typ av enhet Switch - 48 portar - AdministreradAllmänt
44 cmBredd
44 cm x 44.47 cm x 4.37 cmDimensioner (BxDxH)
Bredd 44 cmDimensioner och vikt
Standarder som följs EIA-310-D, RoHS, IEC 60950-1, EN 60950-1, WEEE, REACH, EN 60825-1, CAN/CSA C22.2 No. 60950-1-07, EN 60825-2, Directive 2012/19/EU, Directive 2011/65/EU, GR-63-CORE, Regulation EC 1907/2006, ANSI/UL 60950-1, ETS 300 132-1, ETS 300 132-2, ETS 300 253Diverse
44.47 cmDjup
650 WattEffekt
Gränssnitt 48 x Gigabit / 10Gbit LAN SFP+ 6 x 100Gbit/40Gbit LAN QSFP28/QSFP+ (breakout compatible) 1 x hantering RJ-45 1 x USB Type AExpansion/Anslutning
Bild saknas
Butiker
Prisjämförelse (1)
proshop.se
OkändUppdaterad 26 maj 2026 19:29
Frakt vid kassa
762 369 kr
Till butikHistorik
Prishistorik
Lägsta pris nu762 369 kr
Lägst senaste 30 dagarna751 486 kr
Lägst senaste 3 mån751 486 kr
Produktdata
Specifikationer
| Varumärke | Foundry Networks |
| MPN | BR-SLX-9540-48S-AC-R |
| I lager hos | 0 butiker |
| Kontrollerad | 26 maj 2026 19:29 |
| Allmänt | Typ av enhet Switch - 48 portar - Administrerad |
| Bredd | 44 cm |
| Dimensioner (BxDxH) | 44 cm x 44.47 cm x 4.37 cm |
| Dimensioner och vikt | Bredd 44 cm |
| Diverse | Standarder som följs EIA-310-D, RoHS, IEC 60950-1, EN 60950-1, WEEE, REACH, EN 60825-1, CAN/CSA C22.2 No. 60950-1-07, EN 60825-2, Directive 2012/19/EU, Directive 2011/65/EU, GR-63-CORE, Regulation EC 1907/2006, ANSI/UL 60950-1, ETS 300 132-1, ETS 300 132-2, ETS 300 253 |
| Djup | 44.47 cm |
| Effekt | 650 Watt |
| Expansion/Anslutning | Gränssnitt 48 x Gigabit / 10Gbit LAN SFP+ 6 x 100Gbit/40Gbit LAN QSFP28/QSFP+ (breakout compatible) 1 x hantering RJ-45 1 x USB Type A |
| Gränssnitt | 48 x Gigabit / 10Gbit LAN SFP+ 6 x 100Gbit/40Gbit LAN QSFP28/QSFP+ (breakout compatible) 1 x hantering RJ-45 1 x USB Type A |
| Höjd | 4.37 cm |
| Installerat antal | 2 |
| Jumbo Frame-support | 9216 byte |
| Kapacitet | MAC-adresser: 640000 Virtuella gränssnitt (VLAN): 4096 QoS-maskinvaruköer per port: 8 IPv4-routes: 256000 IPv6-routes: 64000 |
| Krypteringsalgoritm | TLS, TLS 1.1, TLS 1.2 |
| Luftfuktighet vid drift | 5 - 90 % (icke-kondenserande) |
| Luftfuktighet vid lagring | 95 % (icke kondenserande) |
| Max antal som stöds | 2 |
| Max temperatur vid drift | 40 °C |
| Max temperatur vid förvaring | 55 °C |
| Miljöparametrar | Min temperatur vid drift 0 °C |
| Min temperatur vid drift | 0 °C |
| Min temperatur vid förvaring | -25 °C |
| Nätdel | Intern strömförsörjning |
| Nätverksprotokoll | OSPF, BGP-4, IS-IS, IGMPv2, IGMP, OSPFv2, PIM-SM, IGMPv3, OSPF for IPv6, OSPFv3, PIM-SSM, Multiprotocol BGP |
| Portar | 48 x 1 Gigabit / 10 Gigabit SFP+ + 6 x 100 Gigabit QSFP28 |
| Prestanda | Växlingskapacitet: 1,08 Tbps Avsändningsprestanda: 720 Mpps |
| Producent | Foundry Networks |
| Produktbeskrivning | Brocade SLX 9540-48S-AC-R - switch - 48 portar - Administrerad - rackmonterbar |
| Protokoll för administration på distans | SNMP 1, RMON 1, RMON 2, RMON 3, RMON 9, Telnet, SNMP 3, SNMP 2c, HTTP, HTTPS, TFTP |
| Redundant ström | Ja |
| Schema för redundant ström | 1+1 |
| Standarder som följs | EIA-310-D, RoHS, IEC 60950-1, EN 60950-1, WEEE, REACH, EN 60825-1, CAN/CSA C22.2 No. 60950-1-07, EN 60825-2, Directive 2012/19/EU, Directive 2011/65/EU, GR-63-CORE, Regulation EC 1907/2006, ANSI/UL 60950-1, ETS 300 132-1, ETS 300 132-2, ETS 300 253 |
| Strömtillförsel | Nätdel Intern strömförsörjning |
| Till producentens hemsida | www.brocade.com |
| Typ av enhet | Switch - 48 portar - Administrerad |
| Undertyp | 10 Gigabit Ethernet |
| Varunummer | 2693641 |
| Verifieringsmetod | Secure Shell (SSH), RADIUS, TACACS+, Secure Shell v.2 (SSH2) |
| Vikt | 9 kg |
Vanliga frågor
Vilka porttyper har Brocade SLX 9540-48S-AC-R?
Switchen har 48 st Gigabit/10Gbit LAN SFP+-portar och 6 st 100Gbit/40Gbit LAN QSFP28/QSFP+-portar (breakout-kompatibla), samt 1 hanteringsport RJ-45 och 1 USB Type A.
Vad är strömförbrukningen för denna switch?
Switchen har en effekt på 650 Watt.
Vilka mått har Brocade SLX 9540-48S-AC-R?
Switchen är 44 cm bred, 44,47 cm djup och 4,37 cm hög.
Stöder switchen jumboramar?
Ja, den stöder jumboramar på upp till 9216 byte.
Vilka standarder följer denna switch?
Switchen följer bland annat EIA-310-D, RoHS, IEC 60950-1, EN 60950-1, WEEE, REACH, EN 60825-1, CAN/CSA C22.2 No. 60950-1-07, EN 60825-2, Directive 2012/19/EU, Directive 2011/65/EU, GR-63-CORE, Regulation EC 1907/2006, ANSI/UL 60950-1, ETS 300 132-1, ETS 300 132-2 och ETS 300 253.