Extreme Networks Brocade SLX 9540-48S-AC-F
Ja10G stöd
0 - 2012 mAltitud vid drift
Antal SFP+-modulplatser 48Anslutningar
6Antal QSFP28-ingångar
48Antal SFP+-modulplatser
44 mmBredd
Jumbo Frames stöd JaData transmission
Rackmontering JaDesign
Bild saknas
Butiker
Prisjämförelse (1)
proshop.se
OkändUppdaterad 25 maj 2026 15:34
Frakt vid kassa
712 839 kr
Till butikHistorik
Prishistorik
Lägsta pris nu712 839 kr
Lägst senaste 30 dagarna702 663 kr
Lägst senaste 3 mån702 663 kr
Produktdata
Specifikationer
| Varumärke | Extreme Networks |
| MPN | BR-SLX-9540-48S-AC-F |
| I lager hos | 0 butiker |
| Kontrollerad | 25 maj 2026 15:34 |
| 10G stöd | Ja |
| Altitud vid drift | 0 - 2012 m |
| Anslutningar | Antal SFP+-modulplatser 48 |
| Antal QSFP28-ingångar | 6 |
| Antal SFP+-modulplatser | 48 |
| Bredd | 44 mm |
| Data transmission | Jumbo Frames stöd Ja |
| Design | Rackmontering Ja |
| Djup | 444,7 mm |
| Höjd | 437 mm |
| Höjd över havet i avstängt läge | 0 - 4500 m |
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet | 0 - 95% |
| Jumbo Frames stöd | Ja |
| Jumboramar | 9216 |
| Länkaggregering | Ja |
| Management features | Switch typ hanterad |
| Miljökrav | Temperatur vid drift 0 - 40 ° C |
| Nätverk | 10G stöd Ja |
| Paketbuffertminne | 6000 MB |
| Producent | Extreme Networks |
| Produktens färg | Grå |
| Rackmontering | Ja |
| Staplingsbar | Ja |
| Stöd för garanterad tjänstekvalitet (QoS) | Ja |
| Switch typ | hanterad |
| Switch-lager | L2/L3 |
| Temperatur vid drift | 0 - 40 ° C |
| Temperaturintervall (förvaring) | -25 - 55 ° C |
| Till producentens hemsida | www.extremenetworks.com |
| VLAN-stöd | Ja |
| Varunummer | 2693643 |
| Vikt & dimension | Bredd 44 mm |
| Webbaserad adminstraion | Ja |
Vanliga frågor
Hur många SFP+-portar har Extreme Networks Brocade SLX 9540-48S-AC-F?
Switchen har 48 SFP+-modulplatser för 10G-anslutningar.
Stöder denna switch Jumbo Frames?
Ja, den har stöd för Jumbo Frames.
Hur många QSFP28-ingångar finns på Extreme Networks Brocade SLX 9540-48S-AC-F?
Switchen har 6 QSFP28-ingångar.
Vilka är måtten på Extreme Networks Brocade SLX 9540-48S-AC-F?
Switchen har måtten 44 mm bred, 444,7 mm djup och 437 mm hög.
Är Extreme Networks Brocade SLX 9540-48S-AC-F lämplig för rackmontering?
Ja, den är designad för rackmontering.