StarTech.com USB C to DisplayPort Adapter
Typ DisplayPort-adapterAllmänt
Kontaktdon 24 pin USB-C - hane (ingång)Anslutning
3.7 cmBredd
P/N: BNDTB10GI, BNDTB1394B3, BNDTB210GSFP, BNDTB310GNDP, BNDTB410GSFP, BNDTB4M2E1, BNDTBUSB3142, TB31PCIEX16, TB33A1C, TB4CDOCKDesignat för
Standarder som följs Thunderbolt 3/DisplayPort 1.4, Plug and Play, FCC, RoHS, HDCP 2.2, HDCP 1.4Diverse
1.8 cmDjup
0065030862622EAN
8K30 Hz (7680 x 4320) stöd, 4K60Hz stöd, stöd för HBR2, stödjer DisplayPort alternativläges, stöd till 7.1 ljudkanal, 32,4 Gb datahastighet, Display Stream Compression (DSC)Egenskaper

Butiker
Prisjämförelse (2)
proshop.se
I lagerUppdaterad 25 maj 2026 11:59
Frakt vid kassa
347 kr
Till butikbuyn.se
I lagerUppdaterad 26 maj 2026 09:33
Frakt vid kassa
465 kr
Till butikHistorik
Prishistorik
Lägsta pris nu347 kr
Lägst senaste 30 dagarna347 kr
Lägst senaste 3 mån347 kr
Produktdata
Specifikationer
| Varumärke | StarTech.com |
| EAN / GTIN | 065030862622 |
| MPN | 2694831 |
| I lager hos | 2 butiker |
| Kontrollerad | 26 maj 2026 09:33 |
| Allmänt | Typ DisplayPort-adapter |
| Anslutning | Kontaktdon 24 pin USB-C - hane (ingång) |
| Bredd | 3.7 cm |
| Designat för | P/N: BNDTB10GI, BNDTB1394B3, BNDTB210GSFP, BNDTB310GNDP, BNDTB410GSFP, BNDTB4M2E1, BNDTBUSB3142, TB31PCIEX16, TB33A1C, TB4CDOCK |
| Diverse | Standarder som följs Thunderbolt 3/DisplayPort 1.4, Plug and Play, FCC, RoHS, HDCP 2.2, HDCP 1.4 |
| Djup | 1.8 cm |
| Egenskaper | 8K30 Hz (7680 x 4320) stöd, 4K60Hz stöd, stöd för HBR2, stödjer DisplayPort alternativläges, stöd till 7.1 ljudkanal, 32,4 Gb datahastighet, Display Stream Compression (DSC) |
| Emballagets bredd | 12.5 cm |
| Emballagets djup | 22.5 cm |
| Emballagets höjd | 1.6 cm |
| Emballagets vikt | 26 g |
| Färg | Svart |
| Höjd | 1.4 cm |
| Kabellängd | 14 cm |
| Kompatibilitetsinformation | Designat för P/N: BNDTB10GI, BNDTB1394B3, BNDTB210GSFP, BNDTB310GNDP, BNDTB410GSFP, BNDTB4M2E1, BNDTBUSB3142, TB31PCIEX16, TB33A1C, TB4CDOCK |
| Kontakt (andra änden) | 20-stifts DisplayPort - hona (utgång) |
| Kontaktdon | 24 pin USB-C - hane (ingång) |
| Mått och vikt (brutto) | Emballagets bredd 12.5 cm |
| Producent | StarTech.com |
| Produktbeskrivning | StarTech USB C to DisplayPort Adapter 4K 60Hz - USB Type-C to DP 1.4 Monitor Video Converter (DP Alt Mode) - Thunderbolt 3 Compatible - DisplayPort-adapter - USB-C till DisplayPort - 14 cm |
| Service och support | 3 års garanti |
| Standarder som följs | Thunderbolt 3/DisplayPort 1.4 |
| Till producentens hemsida | www.StarTech.com |
| Typ | DisplayPort-adapter |
| Varunummer | 2694831 |
| Vikt | 17 g |
Vanliga frågor
Vilken maximal upplösning och uppdateringsfrekvens stödjer adaptern?
Adaptern stödjer upplösningar upp till 8K vid 30 Hz (7680 x 4320) samt 4K vid 60 Hz.
Vilka tekniska standarder och protokoll följer StarTech.com-adaptern?
Den följer standarderna Thunderbolt 3 och DisplayPort 1.4, samt stödjer HDCP 2.2, HDCP 1.4 och Display Stream Compression (DSC).
Stödjer adaptern ljudöverföring till skärmen?
Ja, adaptern har stöd för ljud med upp till 7.1 ljudkanaler.
Vilken datahastighet och bandbredd har denna USB-C till DisplayPort-adapter?
Adaptern har en datahastighet på 32,4 Gb och stödjer HBR2 samt DisplayPort alternativläge.