StarTech.com USB C to HDMI Adapter
Max effektupplösning 3840 x 2160Adaptrar och konverterare
Kabeltyp Videokort 4K30 Hz (3840 x 2160) stödAllmänt
Kontaktdon 24 pin USB-C - hane (ingång)Anslutning
2.3 cmBredd
P/N: BNDTB10GI, BNDTB1394B3, BNDTB210GSFP, BNDTB310GNDP, BNDTB410GSFP, BNDTB4M2E1, BNDTBUSB3142, TB31PCIEX16, TB33A1C, TB3DK2DPM2, TB3DK2DPPD, TB3DK2DPPDUE, TB3DK2DPW, TB3DK2DPWUE, TB3DKDPMAW, TB3DKDPMAWUE, TB3DOCK2DPPD, TB3DOCK2DPPUDesignat för
Standarder som följs FCC, RoHS, WEEE, REACH, RCMDiverse
0065030862615EAN
4K30 Hz (3840 x 2160) stödEgenskaper

Butiker
Prisjämförelse (2)
proshop.se
I lagerUppdaterad 25 maj 2026 02:36
Frakt vid kassa
258 kr
Till butikbuyn.se
I lagerUppdaterad 26 maj 2026 06:27
Frakt vid kassa
375 kr
Till butikHistorik
Prishistorik
Lägsta pris nu258 kr
Lägst senaste 30 dagarna258 kr
Lägst senaste 3 mån258 kr
Produktdata
Specifikationer
| Varumärke | StarTech.com |
| EAN / GTIN | 065030862615 |
| MPN | CDP2HD |
| I lager hos | 2 butiker |
| Kontrollerad | 26 maj 2026 06:27 |
| Adaptrar och konverterare | Max effektupplösning 3840 x 2160 |
| Allmänt | Kabeltyp Videokort 4K30 Hz (3840 x 2160) stöd |
| Anslutning | Kontaktdon 24 pin USB-C - hane (ingång) |
| Bredd | 2.3 cm |
| Designat för | P/N: BNDTB10GI, BNDTB1394B3, BNDTB210GSFP, BNDTB310GNDP, BNDTB410GSFP, BNDTB4M2E1, BNDTBUSB3142, TB31PCIEX16, TB33A1C, TB3DK2DPM2, TB3DK2DPPD, TB3DK2DPPDUE, TB3DK2DPW, TB3DK2DPWUE, TB3DKDPMAW, TB3DKDPMAWUE, TB3DOCK2DPPD, TB3DOCK2DPPU |
| Diverse | Standarder som följs FCC, RoHS, WEEE, REACH, RCM |
| Egenskaper | 4K30 Hz (3840 x 2160) stöd |
| Emballagets bredd | 20 cm |
| Emballagets djup | 22 cm |
| Emballagets höjd | 1 cm |
| Emballagets vikt | 30 kg |
| Färg | Svart |
| Gränssnitt som stöds | HDMI / USB |
| Höjd | 0.9 cm |
| Kabel | Videokort - HDMI / USB |
| Kabellängd | 14.7 cm |
| Kabeltyp | Videokort 4K30 Hz (3840 x 2160) stöd |
| Kompatibilitetsinformation | Designat för P/N: BNDTB10GI, BNDTB1394B3, BNDTB210GSFP, BNDTB310GNDP, BNDTB410GSFP, BNDTB4M2E1, BNDTBUSB3142, TB31PCIEX16, TB33A1C, TB3DK2DPM2, TB3DK2DPPD, TB3DK2DPPDUE, TB3DK2DPW, TB3DK2DPWUE, TB3DKDPMAW, TB3DKDPMAWUE, TB3DOCK2DPPD, TB3DOCK2DPPU |
| Kontakt (andra änden) | 19-stifts HDMI typ A - hona (utgång) |
| Kontaktdon | 24 pin USB-C - hane (ingång) |
| Mantelmaterial | Plast |
| Max effektupplösning | 3840 x 2160 |
| Mått och vikt | Bredd 2.3 cm |
| Mått och vikt (brutto) | Emballagets bredd 20 cm |
| Producent | StarTech.com |
| Produktbeskrivning | Startech USB C to HDMI Adapter - USB 3.1 Type C Converter - 4K 30Hz UHD - videokort - HDMI / USB - 14.7 cm |
| Standarder som följs | FCC, RoHS, WEEE, REACH, RCM |
| Till producentens hemsida | www.StarTech.com |
| Uppdateringsfrekvens | 30 Hz |
| Varunummer | 2695124 |
| Vikt | 22 g |
Vanliga frågor
Vilken maximal upplösning och uppdateringsfrekvens stöder denna adapter?
Adaptern stöder upplösning upp till 3840 x 2160 vid 30 Hz (4K30 Hz).
Vilka ljudformat stöds via HDMI-anslutningen?
Adaptern stöder 7.1 PCM-ljudkanaler, vilket möjliggör surroundljud.
Kräver denna adapter DisplayPort Alternate Mode för att fungera?
Ja, adaptern kräver att USB-C-porten stöder DisplayPort Alternate Mode för att överföra videosignal.
Vilka standarder uppfyller denna adapter?
Adaptern följer standarderna FCC, RoHS, WEEE, REACH och RCM.
Vad är bredden på denna adapter?
Adaptern har en bredd på 2,3 cm.