Philips Hue Outdoor Impress Vägglampa
91500573060112 NC-logistikkod(er)
220-240 VAC-inspänning
2Antal LED-dioder
2 lamporAntal lampor
12Antal tillbehör (max)
JaArmatur med dimmer
ModernBelysningsstil
25000 hBeräknad livstid

Butiker
Prisjämförelse (2)
proshop.se
I lagerUppdaterad 28 maj 2026 01:03
Frakt vid kassa
1 342 kr
Till butikelgiganten.se
I lagerUppdaterad 28 maj 2026 18:41
Frakt vid kassa
1 399 kr
Till butikpower.se
I lagerUppdaterad 18 maj 2026 15:13
Frakt vid kassa
1 399 kr
Till butikHistorik
Prishistorik
Lägsta pris nu1 342 kr
Lägst senaste 30 dagarna1 342 kr
Lägst senaste 3 mån1 342 kr
Produktdata
Specifikationer
| Varumärke | Philips |
| Modell | Philips Hue 1742930P7 |
| EAN / GTIN | 8718696170489 |
| MPN | 2695136 |
| I lager hos | 2 butiker |
| Kontrollerad | 28 maj 2026 18:41 |
| 12 NC-logistikkod(er) | 915005730601 |
| AC-inspänning | 220-240 V |
| Antal LED-dioder | 2 |
| Antal lampor | 2 lampor |
| Antal tillbehör (max) | 12 |
| Armatur med dimmer | Ja |
| Belysningsstil | Modern |
| Beräknad livstid | 25000 h |
| Bredd | 141 mm |
| Dimbar | Ja |
| Dimbar med Hue-app & switch | Ja |
| Djup | 120 mm |
| EAN/UPC/GTIN | 8718696170489 |
| Effekter | Yes |
| Egenskaper | Modell Smart väggbelysning |
| Ekvivalent ström på glödlampa | 49 W |
| Energieffektivitetsklass för inkluderad lampa (gammal) | A |
| Energiklass | G |
| Fungerar med Amazon Alexa | Ja |
| Fungerar med Apple HomeKit | Ja |
| Fungerar med Google Assistant | Ja |
| Fungerar med IFTTT | Ja |
| Färgtemperatur (max) | 6500 K |
| Färgtemperatur (min) | 2000 K |
| Färgåtergivningsindex (CRI) | 80 |
| Fäste/lock | Glödlampan/-lamporna kan inte bytas ut |
| Förpackning | Förpackningsstorlek (B x D x H) 16,6 x 18,6 x 29,5 mm |
| Förpackningens bredd | 1860 mm |
| Förpackningens bruttovikt | 1,86 kg |
| Förpackningens höjd | 2950 mm |
| Förpackningens nettovikt | 1,66 kg |
| Förpackningsstorlek (B x D x H) | 16,6 x 18,6 x 29,5 mm |
| Glödlampans spänning | 24 V |
| Gränssnitt | Bluetooth/Zigbee |
| Höjd | 240 mm |
| Integrerad PowerLED | Ja |
| Internationellt skydd (IP) kod | IP44 |
| Kontakta tillverkaren | www.philips.dk/c-w/support-home/kontakt-... |
| Lampans livslängd | 25000 h |
| Lampor | 8 W |
| Lampteknik | Y |
| Lamptyp | LED |
| Ljusflöde | 1200 LM |
| Logistikdata | 12 NC-logistikkod(er) 915005730601 |
| Lämplig placering | Trädgård, Terass |
| Längd | 12 cm |
| Låddjup | 1660 mm |
| Material | Glas |
| Material, hölje | Glas |
| Maximal wattstyrka på ersättningslampa | 8 W |
| Nettovikt | 1,66 kg |
| Prestanda | Fungerar med Amazon Alexa Ja |
| Producent | Philips |
| Produktens färg | Svart |
| Produktlängd | 120 mm |
| Produktstorlek (BxDxH) | 14,1 x 24 x 12 mm |
| SAP EAN-bruttovikt per del | 1860 g |
| SAP EAN/UPC per artikel | 8718696170489 |
Vanliga frågor
Kan denna vägglampa dimmas utan Hue-brytare?
Ja, lampan är dimbar och kan dimmas med Hue-appen och Hue-switch. Det krävs dock en Hue-brygga för att använda appen.
Vad är måtten på Philips Hue Outdoor Impress Vägglampa?
Bredden är 141 mm och djupet är 120 mm.
Vilken spänning kräver lampan?
Lampan kräver en AC-inspänning på 220-240 V.
Hur många lampor ingår och kan fler tillbehör kopplas till?
Armaturen har 2 lampor och kan koppla upp till 12 tillbehör (max).