Philips Hue Outdoor Impress Stor Vägglampa
91500573080112 NC-logistikkod(er)
Interall 220–240AC-inspänning
2Antal LED-dioder
2 lamporAntal lampor
12Antal tillbehör (max)
JaArmatur med dimmer
ModernBelysningsstil
25000 hBeräknad livstid

Butiker
Prisjämförelse (3)
elgiganten.se
I lagerUppdaterad 28 maj 2026 01:57
Frakt vid kassa
1 499 kr
Till butikpower.se
I lagerUppdaterad 28 maj 2026 19:49
Frakt vid kassa
1 499 kr
Till butikproshop.se
I lagerUppdaterad 27 maj 2026 12:52
Frakt vid kassa
1 569 kr
Till butikHistorik
Prishistorik
Lägsta pris nu1 499 kr
Lägst senaste 30 dagarna1 507 kr
Lägst senaste 3 mån1 507 kr
Produktdata
Specifikationer
| Varumärke | Philips |
| Modell | Philips Hue 1743030P7 |
| EAN / GTIN | 8718696170496 |
| MPN | 2695137 |
| I lager hos | 3 butiker |
| Kontrollerad | 28 maj 2026 19:49 |
| 12 NC-logistikkod(er) | 915005730801 |
| AC-inspänning | Interall 220–240 |
| Antal LED-dioder | 2 |
| Antal lampor | 2 lampor |
| Antal tillbehör (max) | 12 |
| Armatur med dimmer | Ja |
| Belysningsstil | Modern |
| Beräknad livstid | 25000 h |
| Bredd | 117 mm |
| Dimbar | Ja |
| Dimbar med Hue-app & switch | Ja |
| Djup | 190 mm |
| EAN/UPC/GTIN | 8718696170496 |
| Effekter | Yes |
| Egenskaper | Modell Smart väggbelysning |
| Ekvivalent ström på glödlampa | 49 W |
| Energieffektivitetsklass för inkluderad lampa (gammal) | A |
| Energieffektivitetsklasser för kompatibel lampa (gammal) | A+, B, C, D, E |
| Energiförbrukning per 1 000 timmar | 16 kWh |
| Energiklass | G |
| Fungerar med Amazon Alexa | Ja |
| Fungerar med Apple HomeKit | Ja |
| Fungerar med Google Assistant | Ja |
| Fungerar med IFTTT | Ja |
| Färgtemperatur (max) | 6500 K |
| Färgtemperatur (min) | 2000 K |
| Färgåtergivningsindex (CRI) | 80 |
| Fäste/lock | Glödlampan/-lamporna kan inte bytas ut |
| Förpackning | Förpackningsstorlek (B x D x H) 16,6 x 23,6 x 29,5 mm |
| Förpackningens bredd | 2360 mm |
| Förpackningens bruttovikt | 2,07 kg |
| Förpackningens höjd | 2950 mm |
| Förpackningens nettovikt | 1,83 kg |
| Förpackningsstorlek (B x D x H) | 16,6 x 23,6 x 29,5 mm |
| Förpackningstyp | Låda |
| Garantiperiod | 2 År |
| Glödlampans spänning | 24 V |
| Gränssnitt | Bluetooth/Zigbee |
| Höjd | 240 mm |
| Integrerad PowerLED | Ja |
| Internationellt skydd (IP) kod | IP44 |
| Kontakta tillverkaren | www.philips.dk/c-w/support-home/kontakt-... |
| Lampans livslängd | 25000 h |
| Lampor | 8 W |
| Lampteknik | Y |
| Lamptyp | LED |
| Ljusflöde | 1200 LM |
| Logistikdata | 12 NC-logistikkod(er) 915005730801 |
| Lämplig placering | Trädgård, Terass |
| Längd | 19 cm |
| Låddjup | 1660 mm |
| Material | Glas |
| Material, hölje | Glas |
| Maximal wattstyrka på ersättningslampa | 8 W |
| Mobila operativsystem som stöds | Android, iOS |
| Nettovikt | 1,82 kg |
| Prestanda | Mobila operativsystem som stöds Android, iOS |
| Producent | Philips |
Vanliga frågor
Kan denna vägglampa dimras?
Ja, Philips Hue Outdoor Impress Stor Vägglampa är dimbar och har en armatur med dimmer.
Hur många LED-dioder har lampan?
Lampan har 2 LED-dioder och totalt 2 lampor.
Vilken spänning kräver lampan?
Lampan kräver en AC-inspänning på 220–240 V.