THERMEX Quiet fans edm 100 hz
Produkttyp UtblåsningsfläktAllmänt
15.5 cmBredd
15.5 cm x 9.8 cm x 15.5 cmDimensioner (BxDxH)
Standarder som följs IPX4Diverse
9.8 cmDjup
8413893059031EAN
15.5 cmHöjd
Ljudtrycknivå 40 dBInformation om ljudnivå
Bild saknas
Butiker
Prisjämförelse (1)
proshop.se
I lagerUppdaterad 25 maj 2026 17:47
Frakt vid kassa
1 847 kr
Till butikHistorik
Prishistorik
Lägsta pris nu1 847 kr
Lägst senaste 30 dagarna1 847 kr
Lägst senaste 3 mån1 847 kr
Produktdata
Specifikationer
| Varumärke | Thermex |
| EAN / GTIN | 8413893059031 |
| MPN | 2745761 |
| I lager hos | 1 butik |
| Kontrollerad | 25 maj 2026 17:47 |
| Allmänt | Produkttyp Utblåsningsfläkt |
| Bredd | 15.5 cm |
| Dimensioner (BxDxH) | 15.5 cm x 9.8 cm x 15.5 cm |
| Diverse | Standarder som följs IPX4 |
| Djup | 9.8 cm |
| Höjd | 15.5 cm |
| Information om ljudnivå | Ljudtrycknivå 40 dB |
| Ljudtrycknivå | 40 dB |
| Luftflöde | 95 m3/h |
| Material | ABS-plast |
| Mått och vikt | Bredd 15.5 cm |
| Placering/montering | Takmonterad, igenom väggen |
| Producent | THERMEX |
| Produktbeskrivning | Thermex EDM 100 HZ - utblåsningsfläkt |
| Produkttyp | Utblåsningsfläkt |
| Specialfunktioner | Dubbelisolerad, justerbar hygrostatkontroll (60 - 90 %) |
| Spänning | 230 V |
| Standarder som följs | IPX4 |
| Ström | Strömförbrukning 13 W |
| Strömförbrukning | 13 W |
| Till producentens hemsida | www.thermexscandinavia.com/ |
| Varunummer | 2745761 |
Vanliga frågor
Vilken typ av fläkt är Thermex Quiet fans edm 100 hz?
Det är en utblåsningsfläkt som kan monteras i tak eller genom väggen.
Vilka mått har Thermex Quiet fans edm 100 hz?
Fläkten har bredd 15,5 cm, djup 9,8 cm och höjd 15,5 cm.
Hur högt ljud avger Thermex Quiet fans edm 100 hz?
Ljudtrycknivån är 40 dB, vilket är relativt tyst.
Vilket material är Thermex Quiet fans edm 100 hz tillverkad i?
Fläkten är tillverkad av ABS-plast.