THERMEX Quiet fans edm 100 t
230 VAC-inspänning
155 mmBredd
98 mmDjup
8413893032676EAN
Montage VäggEgenskaper
10 cmEvakueringsanslutning diameter
160 mmFörpackningens bredd
163 mmFörpackningens höjd
Bild saknas
Butiker
Prisjämförelse (1)
proshop.se
I lagerUppdaterad 24 maj 2026 00:41
Frakt vid kassa
1 519 kr
Till butikHistorik
Prishistorik
Lägsta pris nu1 519 kr
Lägst senaste 30 dagarna1 519 kr
Lägst senaste 3 mån1 519 kr
Produktdata
Specifikationer
| Varumärke | Thermex |
| EAN / GTIN | 8413893032676 |
| MPN | 2745765 |
| I lager hos | 1 butik |
| Kontrollerad | 24 maj 2026 00:41 |
| AC-inspänning | 230 V |
| Bredd | 155 mm |
| Djup | 98 mm |
| Egenskaper | Montage Vägg |
| Evakueringsanslutning diameter | 10 cm |
| Förpackningens bredd | 160 mm |
| Förpackningens höjd | 163 mm |
| Höjd | 155 mm |
| Internationellt skydd (IP) kod | IP44 |
| Ljudnivå Lc IEC | 40 dB |
| Luftflöde | 95 m³/h |
| Lämplig placering | Universal |
| Låddjup | 105 mm |
| Material | Akrylnitrilbutadienstyren (ABS) |
| Montage | Vägg |
| Prestanda | Luftflöde 95 m³/h |
| Producent | THERMEX |
| Produktens färg | Vit |
| Strömförbrukning (max) | 13 W |
| Strömtillförsel | AC-inspänning 230 V |
| Till producentens hemsida | www.thermexscandinavia.com/ |
| Varunummer | 2745765 |
| Vikt | 550 g |
| Vikt & dimension | Bredd 155 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 650 g |
Vanliga frågor
Vilken diameter har evakueringsanslutningen på Thermex Quiet fans edm 100 t?
Evakueringsanslutningens diameter är 10 cm.
Vilken ljudnivå har Thermex Quiet fans edm 100 t?
Ljudnivån är 40 dB enligt Lc IEC.
Vilken IP-klassning har Thermex Quiet fans edm 100 t?
IP-klassningen är IP44, vilket innebär skydd mot stänkvatten.
Vilka mått har Thermex Quiet fans edm 100 t?
Bredd: 155 mm, Höjd: 155 mm, Djup: 98 mm.