THERMEX Punto ghost mg 100/4 ll
230 VAC-inspänning
1Antal
1 fläkt/-arAntal fläktar
5703347202780EAN
Montage TakEgenskaper
10 cmFläktdiameter
2415 RPMFläkthastighet (max)
Antal 1Förpackningens innehåll
Bild saknas
Butiker
Prisjämförelse (1)
proshop.se
I lagerUppdaterad 26 maj 2026 17:27
Frakt vid kassa
1 769 kr
Till butikHistorik
Prishistorik
Lägsta pris nu1 769 kr
Lägst senaste 30 dagarna1 769 kr
Lägst senaste 3 mån1 769 kr
Produktdata
Specifikationer
| Varumärke | Thermex |
| EAN / GTIN | 5703347202780 |
| MPN | 2745776 |
| I lager hos | 1 butik |
| Kontrollerad | 26 maj 2026 17:27 |
| AC-inspänning | 230 V |
| Antal | 1 |
| Antal fläktar | 1 fläkt/-ar |
| Egenskaper | Montage Tak |
| Fläktdiameter | 10 cm |
| Fläkthastighet (max) | 2415 RPM |
| Förpackningens innehåll | Antal 1 |
| Internationellt skydd (IP) kod | IPX4 |
| Ljudnivå Lc IEC | 39 dB |
| Luftflöde | 80 m³/h |
| Lämplig placering | Badrum, Toalett |
| Montage | Tak |
| Prestanda | Luftflöde 80 m³/h |
| Producent | THERMEX |
| Produktens färg | Vit |
| Strömförbrukning (max) | 18 W |
| Strömtillförsel | AC-inspänning 230 V |
| Till producentens hemsida | www.thermexscandinavia.com/ |
| Varunummer | 2745776 |
Vanliga frågor
Vilken är den maximala fläkthastigheten för THERMEX Punto ghost mg 100/4 ll?
Den maximala fläkthastigheten är 2415 RPM.
Vilken ljudnivå har fläkten?
Ljudnivån Lc IEC är 39 dB.
Är fläkten lämplig för badrum?
Ja, den är lämplig för badrum och toalett, och har IPX4-klassning.