Weidmuller Ie-sw-bl05-5tx
1000 posterAdresstabellstorlek
Antal grundläggande RJ-45 Ethernet-portar 5Anslutningar
5Antal grundläggande RJ-45 Ethernet-portar
JaAuto MDI / MDI-X
JaAutonegotiation
30 mmBredd
JaBroadcast Storm-kontroll
512 KBBuffertstorlek
Bild saknas
Butiker
Prisjämförelse (1)
Inga erbjudanden matchar filtren.
Historik
Prishistorik
Produktdata
Specifikationer
| Varumärke | Weidmuller |
| EAN / GTIN | 4050118028737 |
| MPN | 2747865 |
| I lager hos | 0 butiker |
| Kontrollerad | 25 maj 2026 03:43 |
| Adresstabellstorlek | 1000 poster |
| Anslutningar | Antal grundläggande RJ-45 Ethernet-portar 5 |
| Antal grundläggande RJ-45 Ethernet-portar | 5 |
| Auto MDI / MDI-X | Ja |
| Autonegotiation | Ja |
| Bredd | 30 mm |
| Broadcast Storm-kontroll | Ja |
| Buffertstorlek | 512 KB |
| Certifiering | ROHS |
| Certifikat | Certifiering ROHS |
| Data transmission | Adresstabellstorlek 1000 poster |
| Design | Produktens färg Svart |
| Djup | 70 mm |
| Flödeskontroll | Ja |
| Fuktighet (förvaring) | 5 - 95% |
| Full duplex | Ja |
| Höjd | 115 mm |
| Internationellt skydd (IP) kod | IP30 |
| Kommunikationsstandarder | IEEE 802.3, IEEE 802.3u, IEEE 802.3x |
| LED-indikatorer | Ja |
| Lagra-och-vidarebefordra | Ja |
| Management features | Switch typ Ohanterad |
| Material, hölje | Aluminium |
| Medeltid mellan fel (MTBF) | 3040780 h |
| Miljökrav | Temperatur vid drift -10 - 60 ° C |
| Nätverk | Kommunikationsstandarder IEEE 802.3, IEEE 802.3u, IEEE 802.3x |
| Prestanda | Buffertstorlek 512 KB |
| Producent | Weidmuller |
| Produktens färg | Svart |
| Switch typ | Ohanterad |
| Temperatur vid drift | -10 - 60 ° C |
| Temperaturintervall (förvaring) | -40 - 85 ° C |
| Typ av grundläggande RJ-45 Ethernet-portar | Fast Ethernet (10/100) |
| Varunummer | 2747865 |
| Vikt | 175 g |
| Vikt & dimension | Bredd 30 mm |
Vanliga frågor
Hur många Ethernet-portar har Weidmuller Ie-sw-bl05-5tx?
Switchen har 5 grundläggande RJ-45 Ethernet-portar, alla med stöd för Auto MDI/MDI-X och autonegotiation.
Vad är adresstabellstorleken och buffertstorleken?
Adresstabellstorleken är 1000 poster och buffertstorleken är 512 KB, vilket möjliggör effektiv dataöverföring.
Har switchen Broadcast Storm-kontroll?
Ja, den har Broadcast Storm-kontroll för att förhindra nätverksöversvämning.
Vilken certifiering har produkten?
Produkten är ROHS-certifierad, vilket innebär att den uppfyller kraven för begränsning av farliga ämnen.
Vad är bredden på switchen?
Switchen har en bredd på 30 mm och är svart i färgen.