Weidmuller Ie-sw-bl08-8tx
1000 posterAdresstabellstorlek
Antal grundläggande RJ-45 Ethernet-portar 8Anslutningar
8Antal grundläggande RJ-45 Ethernet-portar
JaAuto MDI / MDI-X
JaAutonegotiation
50 mmBredd
JaBroadcast Storm-kontroll
512 KBBuffertstorlek
Bild saknas
Butiker
Prisjämförelse (1)
proshop.se
I lagerUppdaterad 25 maj 2026 15:23
Frakt vid kassa
2 983 kr
Till butikHistorik
Prishistorik
Lägsta pris nu2 983 kr
Lägst senaste 30 dagarna2 790 kr
Lägst senaste 3 mån2 790 kr
Produktdata
Specifikationer
| Varumärke | Weidmuller |
| EAN / GTIN | 4050118028911 |
| MPN | 1240900000 |
| I lager hos | 1 butik |
| Kontrollerad | 25 maj 2026 15:23 |
| Adresstabellstorlek | 1000 poster |
| Anslutningar | Antal grundläggande RJ-45 Ethernet-portar 8 |
| Antal grundläggande RJ-45 Ethernet-portar | 8 |
| Auto MDI / MDI-X | Ja |
| Autonegotiation | Ja |
| Bredd | 50 mm |
| Broadcast Storm-kontroll | Ja |
| Buffertstorlek | 512 KB |
| Certifiering | ROHS |
| Certifikat | Certifiering ROHS |
| Data transmission | Adresstabellstorlek 1000 poster |
| Design | Produktens färg Svart |
| Djup | 70 mm |
| Flödeskontroll | Ja |
| Fuktighet (förvaring) | 5 - 95% |
| Full duplex | Ja |
| Höjd | 115 mm |
| Internationellt skydd (IP) kod | IP30 |
| Kommunikationsstandarder | IEEE 802.3, IEEE 802.3u, IEEE 802.3x |
| LED-indikatorer | Ja |
| Lagra-och-vidarebefordra | Ja |
| Management features | Switch typ Ohanterad |
| Material, hölje | Aluminium |
| Medeltid mellan fel (MTBF) | 2428210 h |
| Miljökrav | Temperatur vid drift -10 - 60 ° C |
| Nätverk | Kommunikationsstandarder IEEE 802.3, IEEE 802.3u, IEEE 802.3x |
| Prestanda | Buffertstorlek 512 KB |
| Producent | Weidmuller |
| Produktens färg | Svart |
| Switch typ | Ohanterad |
| Temperatur vid drift | -10 - 60 ° C |
| Temperaturintervall (förvaring) | -40 - 80 ° C |
| Typ av grundläggande RJ-45 Ethernet-portar | Fast Ethernet (10/100) |
| Varunummer | 2747867 |
| Vikt | 275 g |
| Vikt & dimension | Bredd 50 mm |
Vanliga frågor
Hur många RJ-45-portar har Weidmuller Ie-sw-bl08-8tx?
Switchen har 8 grundläggande RJ-45 Ethernet-portar.
Stöder switchen Auto MDI/MDI-X och Autonegotiation?
Ja, den har både Auto MDI/MDI-X och Autonegotiation, vilket gör att den automatiskt anpassar sig till olika kabeltyper och hastigheter.
Vad är adresstabellstorleken och buffertstorleken?
Adresstabellstorleken är 1000 poster och buffertstorleken är 512 KB.
Har switchen Broadcast Storm-kontroll?
Ja, den har Broadcast Storm-kontroll för att förhindra nätverksöversvämning.
Vilken certifiering har produkten?
Switchen är ROHS-certifierad.