Eaton Plug-in surge arresters 3pole+n 280vac 20 ka
Typ av enhet ÖverspänningsskyddAllmänt
7 cmBredd
7 cm x 8.5 cm x 6.7 cmDimensioner (BxDxH)
Egenskaper Överspänningsskydd, rostfri, UV-tålig, pulse-current sensitive, restströmsövervakning, överspänningsskyddDiverse
8.5 cmDjup
4015081640683EAN
Överspänningsskydd, rostfri, UV-tålig, pulse-current sensitive, restströmsövervakning, överspänningsskyddEgenskaper
50 HzErforderlig frekvens
Bild saknas
Butiker
Prisjämförelse (1)
proshop.se
I lagerUppdaterad 25 maj 2026 08:20
Frakt vid kassa
1 032 kr
Till butikHistorik
Prishistorik
Lägsta pris nu1 032 kr
Lägst senaste 30 dagarna1 032 kr
Lägst senaste 3 mån1 032 kr
Produktdata
Specifikationer
| Varumärke | Eaton |
| EAN / GTIN | 4015081640683 |
| MPN | 167620 |
| I lager hos | 1 butik |
| Kontrollerad | 25 maj 2026 08:20 |
| Allmänt | Typ av enhet Överspänningsskydd |
| Bredd | 7 cm |
| Dimensioner (BxDxH) | 7 cm x 8.5 cm x 6.7 cm |
| Diverse | Egenskaper Överspänningsskydd, rostfri, UV-tålig, pulse-current sensitive, restströmsövervakning, överspänningsskydd |
| Djup | 8.5 cm |
| Egenskaper | Överspänningsskydd, rostfri, UV-tålig, pulse-current sensitive, restströmsövervakning, överspänningsskydd |
| Erforderlig frekvens | 50 Hz |
| Höjd | 6.7 cm |
| Inmatningsanslutningar | Fast 4-trådig (3PH + N) |
| Inspänning | AC 280 V |
| Max elektrisk ström | 125 A |
| Max temperatur vid drift | 40 °C |
| Miljöparametrar | Min temperatur vid drift -25 °C |
| Min temperatur vid drift | -25 °C |
| Mått och vikt | Bredd 7 cm |
| Nätdel | Inspänning AC 280 V |
| Producent | Eaton |
| Produktbeskrivning | Eaton Moeller series xPole SPCT2-280-3+NPE - överspänningsskydd |
| Standarder som följs | RoHS, IP20 |
| Till producentens hemsida | www.eaton.com |
| Typ av enhet | Överspänningsskydd |
| Varunummer | 2752268 |
| Vikt | 399 g |
Vanliga frågor
Vad är den maximala strömmen som detta överspänningsskydd tål?
Enligt specifikationerna är den maximala elektriska strömmen 125 A.
Vilken typ av inmatningsanslutning har Eaton Plug-in surge arresters?
Den har en fast 4-trådig anslutning (3PH + N), vilket innebär att den är avsedd för trefas med nolla.
Vilka egenskaper har detta överspänningsskydd för att skydda mot överspänningar?
Det har egenskaper som överspänningsskydd, rostfri, UV-tålig, pulse-current sensitive och restströmsövervakning.
Vilken inspänning är detta överspänningsskydd avsett för?
Det är avsett för en inspänning på AC 280 V.
Vilka är måtten på Eaton Plug-in surge arresters?
Måtten är 7 cm bredd, 8.5 cm djup och 6.7 cm höjd.