Philips Twirly taklampa Ø127 mm LED 12W 2700K, vit
91500457120112 NC-logistikkod(er)
Змінний струм: 220–24AC-inspänning
15000Antal brytarcykler
1 lamporAntal lampor
NejArmatur med dimmer
ModernBelysningsstil
287 mmBredd
JaBulb(er) som ingår

Butiker
Prisjämförelse (2)
proshop.se
OkändUppdaterad 28 maj 2026 10:38
Frakt vid kassa
268 kr
Till butikelgiganten.se
I lagerUppdaterad 28 maj 2026 00:41
Frakt vid kassa
409 kr
Till butikHistorik
Prishistorik
Lägsta pris nu268 kr
Lägst senaste 30 dagarna268 kr
Lägst senaste 3 mån268 kr
Produktdata
Specifikationer
| Varumärke | Philips |
| EAN / GTIN | 8718696122822 |
| MPN | 2753794 |
| I lager hos | 1 butik |
| Kontrollerad | 28 maj 2026 10:38 |
| 12 NC-logistikkod(er) | 915004571201 |
| AC-inspänning | Змінний струм: 220–24 |
| Antal brytarcykler | 15000 |
| Antal lampor | 1 lampor |
| Armatur med dimmer | Nej |
| Belysningsstil | Modern |
| Bredd | 287 mm |
| Bulb(er) som ingår | Ja |
| Design | Produktens färg Vit |
| Diameter | 28,7 cm |
| Dimbar | Nej |
| Dimmerstyrning med fjärrkontroll | Nej |
| Djup | 287 mm |
| EAN/UPC/GTIN | 8718696122822 |
| Egenskaper | Ögonkomfort Ja |
| Ekvivalent ström på glödlampa | 72 W |
| Energieffektivitetsklass för inkluderad lampa (gammal) | A |
| Energiklass | A |
| Ergonomi | Dimbar Nej |
| Fjärrkontroll ingår | Nej |
| Form | Rund |
| Färgtemperatur (max) | 2700 K |
| Färgtemperatur (min) | 2700 K |
| Färgåtergivningsindex (CRI) | 80 |
| Fäste/lock | Glödlampan/-lamporna kan inte bytas ut |
| Förpackning | Förpackningens bredd 334 mm |
| Förpackningens bredd | 334 mm |
| Förpackningens bruttovikt | 680 g |
| Förpackningens höjd | 67 mm |
| Förpackningens innehåll | Fjärrkontroll ingår Nej |
| Förpackningens nettovikt | 400 g |
| Garanti för lysdiodmodulen | 5 År |
| Glödlampans spänning | LED |
| Höjd | 65 mm |
| Indirekt ljus | Ja |
| Integrerad PowerLED | Ja |
| Internationellt skydd (IP) kod | IP20 |
| Justerbart spothuvud | Nej |
| Kompatibla ljuskällor | LED |
| Konsekvent färgåtergivning (SDCM) | 6 |
| Kontakta tillverkaren | www.philips.dk/c-w/support-home/kontakt-... |
| Lampans livslängd | 20000 h |
| Lampor | 12 W |
| Lampteknik | LED |
| Lamptyp | LED |
| Ljusutbyte | 100 lm/W |
| Logistikdata | EAN/UPC/GTIN 8718696122822 |
| Lämplig för inomhusbruk | Ja |
| Lämplig placering | Sovrum, Matsal, Garage, Kök, Vardagsrum, Kontor |
| Låddjup | 334 mm |
| Material, hölje | Metall, Plast |
| Maximal wattstyrka på ersättningslampa | 12 W |
| Mittpunkt | Nej |
| Monteringsbar på väggen | Ja |
| Monteringssätt | Ytmonterad |
| Nettovikt | 400 g |
| Placeringar som kan användas | Horisontell / Vertikal |
| Producent | Philips |
Vanliga frågor
Vilken diameter har Philips Twirly taklampa?
Philips Twirly taklampa har en diameter på 28,7 cm (287 mm).
Är lampan dimbar?
Nej, Philips Twirly taklampa är inte dimbar och har ingen dimmerstyrning med fjärrkontroll.
Vilken ljusfärg har lampan?
Lampan har en ljusfärg på 2700K, vilket ger ett varmvitt ljus.
Ingår lampan i armaturen?
Ja, lampan ingår i armaturen. Det är en LED-lampa på 12W.