Schneider Electric Illuminated pushbutton
1 styckAntal per förpackning
30 mmBredd
57 mmDjup
3389110136982EAN
Produkttyp KnappEgenskaper
1000000Elektrisk varaktighet (cykler)
88 mmFörpackningens bredd
34 mmFörpackningens höjd
Bild saknas
Butiker
Prisjämförelse (1)
proshop.se
I lagerUppdaterad 23 maj 2026 09:32
Frakt vid kassa
413 kr
Till butikHistorik
Prishistorik
Lägsta pris nu413 kr
Lägst senaste 30 dagarna413 kr
Lägst senaste 3 mån413 kr
Produktdata
Specifikationer
| Varumärke | Schneider Electric |
| EAN / GTIN | 3389110136982 |
| MPN | 2759077 |
| I lager hos | 1 butik |
| Kontrollerad | 23 maj 2026 09:32 |
| Antal per förpackning | 1 styck |
| Bredd | 30 mm |
| Djup | 57 mm |
| Egenskaper | Produkttyp Knapp |
| Elektrisk varaktighet (cykler) | 1000000 |
| Förpackningens bredd | 88 mm |
| Förpackningens höjd | 34 mm |
| Höjd | 42 mm |
| IK klass | IK05 |
| Internationellt skydd (IP) kod | IP66 |
| Låddjup | 54 mm |
| Mekanisk varaktighet (cykler) | 10000000 |
| Miljökrav | Temperatur vid drift -40 - 70 ° C |
| Producent | Schneider Electric |
| Produkttyp | Knapp |
| Temperatur vid drift | -40 - 70 ° C |
| Temperaturintervall (förvaring) | -40 - 70 ° C |
| Till producentens hemsida | www.schneiderpen.de/en/ |
| Varunummer | 2759077 |
| Vikt | 56 g |
| Vikt & dimension | Bredd 30 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 55 g |
| Överspänningskategori | Klass II |
Vanliga frågor
Vilken IP-klass har denna tryckknapp?
Den har IP66, vilket innebär att den är dammtät och skyddad mot kraftiga vattenstrålar.
Vilka mått har knappen?
Knappen har bredd 30 mm, höjd 42 mm och djup 57 mm.