Schneider Electric Illuminated pushbutton he
1 styckAntal per förpackning
3389110909937EAN
Produkttyp KnappEgenskaper
54 mmFörpackningens bredd
45 mmFörpackningens höjd
IK05IK klass
IP66Internationellt skydd (IP) kod
BA 9sKompatibla produkter
Bild saknas
Butiker
Prisjämförelse (1)
proshop.se
I lagerUppdaterad 27 maj 2026 23:42
Frakt vid kassa
119 kr
Till butikHistorik
Prishistorik
Lägsta pris nu119 kr
Lägst senaste 30 dagarna119 kr
Lägst senaste 3 mån119 kr
Produktdata
Specifikationer
| Varumärke | Schneider Electric |
| EAN / GTIN | 3389110909937 |
| MPN | ZB5AW33 |
| I lager hos | 1 butik |
| Kontrollerad | 27 maj 2026 23:42 |
| Antal per förpackning | 1 styck |
| Egenskaper | Produkttyp Knapp |
| Förpackningens bredd | 54 mm |
| Förpackningens höjd | 45 mm |
| IK klass | IK05 |
| Internationellt skydd (IP) kod | IP66 |
| Kompatibla produkter | BA 9s |
| Låddjup | 34 mm |
| Mekanisk varaktighet (cykler) | 10000000 |
| Miljökrav | Temperatur vid drift -40 - 55 ° C |
| Producent | Schneider Electric |
| Produktens färg | Grön |
| Produkttyp | Knapp |
| Temperatur vid drift | -40 - 55 ° C |
| Temperaturintervall (förvaring) | -40 - 70 ° C |
| Till producentens hemsida | www.schneiderpen.de/en/ |
| Varunummer | 2759126 |
| Vikt | 18 g |
| Vikt & dimension | Vikt 18 g |
| Vikt inkl. förpackning | 18 g |
| Överspänningskategori | Klass II |
Vanliga frågor
Vilken IP-klass har denna tryckknapp?
Den har IP66, vilket innebär att den är dammtät och skyddad mot kraftiga vattenstrålar.
Vilken temperatur klarar denna tryckknapp?
Den är godkänd för drift vid temperaturer mellan -40 °C och +55 °C.
Vilken lamptyp är kompatibel med denna tryckknapp?
Den är kompatibel med BA 9s-lampor.