Schneider Electric Emergency stop op. head
1 styckAntal per förpackning
3389110906967EAN
Produkttyp KnappEgenskaper
43 mmFörpackningens bredd
88 mmFörpackningens höjd
IK03IK klass
IP66Internationellt skydd (IP) kod
ZB5Kompatibla produkter
Bild saknas
Butiker
Prisjämförelse (1)
proshop.se
I lagerUppdaterad 23 maj 2026 07:01
Frakt vid kassa
444 kr
Till butikHistorik
Prishistorik
Lägsta pris nu444 kr
Lägst senaste 30 dagarna444 kr
Lägst senaste 3 mån444 kr
Produktdata
Specifikationer
| Varumärke | Schneider Electric |
| EAN / GTIN | 3389110906967 |
| MPN | 2759147 |
| I lager hos | 1 butik |
| Kontrollerad | 23 maj 2026 07:01 |
| Antal per förpackning | 1 styck |
| Egenskaper | Produkttyp Knapp |
| Förpackningens bredd | 43 mm |
| Förpackningens höjd | 88 mm |
| IK klass | IK03 |
| Internationellt skydd (IP) kod | IP66 |
| Kompatibla produkter | ZB5 |
| Låddjup | 53 mm |
| Mekanisk varaktighet (cykler) | 300000 |
| Miljökrav | Temperatur vid drift -40 - 70 ° C |
| Producent | Schneider Electric |
| Produkttyp | Knapp |
| Temperatur vid drift | -40 - 70 ° C |
| Temperaturintervall (förvaring) | -40 - 70 ° C |
| Till producentens hemsida | www.schneiderpen.de/en/ |
| Varunummer | 2759147 |
| Vikt | 71 g |
| Vikt & dimension | Vikt 71 g |
| Vikt inkl. förpackning | 68 g |
| Överspänningskategori | Klass II |
Vanliga frågor
Vilken IP-klass har Schneider Electric Emergency stop op. head?
Den har IP66, vilket innebär att den är dammtät och skyddad mot kraftiga vattenstrålar.
Vilka produkter är kompatibla med denna nödstoppsknapp?
Den är kompatibel med produkter i serien ZB5 från Schneider Electric.
Vilket temperaturområde tål denna nödstoppsknapp?
Den tål temperaturer vid drift från -40 °C till 70 °C.