Schneider Electric Harmony push button complete with spring return in red and t
1 styckAntal per förpackning
30 mmBredd
61 mmDjup
3389110887013EAN
Produkttyp KnappEgenskaper
1000000Elektrisk varaktighet (cykler)
88 mmFörpackningens bredd
34 mmFörpackningens höjd
Bild saknas
Butiker
Prisjämförelse (1)
proshop.se
I lagerUppdaterad 25 maj 2026 08:32
Frakt vid kassa
308 kr
Till butikHistorik
Prishistorik
Lägsta pris nu308 kr
Lägst senaste 30 dagarna307 kr
Lägst senaste 3 mån307 kr
Produktdata
Specifikationer
| Varumärke | Schneider Electric |
| EAN / GTIN | 3389110887013 |
| MPN | 2759436 |
| I lager hos | 1 butik |
| Kontrollerad | 25 maj 2026 08:32 |
| Antal per förpackning | 1 styck |
| Bredd | 30 mm |
| Djup | 61 mm |
| Egenskaper | Produkttyp Knapp |
| Elektrisk varaktighet (cykler) | 1000000 |
| Förpackningens bredd | 88 mm |
| Förpackningens höjd | 34 mm |
| Höjd | 47 mm |
| IK klass | IK06 |
| Internationellt skydd (IP) kod | IP66 |
| Kompatibla produkter | Not compatible with legend holder |
| Låddjup | 54 mm |
| Mekanisk varaktighet (cykler) | 10000000 |
| Miljökrav | Temperatur vid drift -40 - 70 ° C |
| Producent | Schneider Electric |
| Produkttyp | Knapp |
| Temperatur vid drift | -40 - 70 ° C |
| Temperaturintervall (förvaring) | -40 - 70 ° C |
| Till producentens hemsida | www.schneiderpen.de/en/ |
| Varunummer | 2759436 |
| Vikt | 82 g |
| Vikt & dimension | Bredd 30 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 82 g |
| Överspänningskategori | Klass I |
Vanliga frågor
Vilken IP-klass har denna tryckknapp?
Den har IP66-klassning, vilket innebär att den är dammtät och skyddad mot kraftiga vattenstrålar.
Vilka mått har denna tryckknapp?
Bredden är 30 mm, höjden 47 mm och djupet 61 mm.
Är denna knapp kompatibel med legend holders?
Nej, enligt specifikationerna är den inte kompatibel med legend holder.
Vilken IK-klass har denna produkt?
Den har IK06-klassning, vilket innebär att den tål stötar med en energi på 1 joule.