Schneider Electric Harmony push button complete with spring return in green and
1 styckAntal per förpackning
30 mmBredd
61 mmDjup
3389110887006EAN
Produkttyp KnappEgenskaper
1000000Elektrisk varaktighet (cykler)
85 mmFörpackningens bredd
35 mmFörpackningens höjd
Bild saknas
Butiker
Prisjämförelse (1)
proshop.se
I lagerUppdaterad 25 maj 2026 03:55
Frakt vid kassa
233 kr
Till butikHistorik
Prishistorik
Lägsta pris nu233 kr
Lägst senaste 30 dagarna233 kr
Lägst senaste 3 mån233 kr
Produktdata
Specifikationer
| Varumärke | Schneider Electric |
| EAN / GTIN | 3389110887006 |
| MPN | XB4BP31 |
| I lager hos | 1 butik |
| Kontrollerad | 25 maj 2026 03:55 |
| Antal per förpackning | 1 styck |
| Bredd | 30 mm |
| Djup | 61 mm |
| Egenskaper | Produkttyp Knapp |
| Elektrisk varaktighet (cykler) | 1000000 |
| Förpackningens bredd | 85 mm |
| Förpackningens höjd | 35 mm |
| Höjd | 47 mm |
| IK klass | IK06 |
| Internationellt skydd (IP) kod | IP66 |
| Kompatibla produkter | Not compatible with legend holder |
| Låddjup | 55 mm |
| Mekanisk varaktighet (cykler) | 10000000 |
| Miljökrav | Temperatur vid drift -40 - 70 ° C |
| Producent | Schneider Electric |
| Produktens färg | Grön |
| Produkttyp | Knapp |
| Temperatur vid drift | -40 - 70 ° C |
| Temperaturintervall (förvaring) | -40 - 70 ° C |
| Till producentens hemsida | www.schneiderpen.de/en/ |
| Varunummer | 2759437 |
| Vikt | 82 g |
| Vikt & dimension | Bredd 30 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 82,4 g |
| Överspänningskategori | Klass I |
Vanliga frågor
Vilken IP-klass har Harmony-knappen?
Knappen har IP66, vilket innebär att den är helt skyddad mot damm och kraftiga vattenstrålar.
Vilka mått har denna tryckknapp?
Bredden är 30 mm, höjden 47 mm och djupet 61 mm. Förpackningsmåtten är 85 mm bredd, 35 mm höjd.
Är denna knapp kompatibel med skylthållare?
Nej, enligt specifikationerna är den inte kompatibel med legend holder (skylthållare).