Schneider Electric Harmony push button complete with spring return in black and
1 styckAntal per förpackning
30 mmBredd
61 mmDjup
3389110886993EAN
Produkttyp KnappEgenskaper
1000000Elektrisk varaktighet (cykler)
54 mmFörpackningens bredd
88 mmFörpackningens höjd
Bild saknas
Butiker
Prisjämförelse (1)
proshop.se
I lagerUppdaterad 23 maj 2026 11:43
Frakt vid kassa
320 kr
Till butikHistorik
Prishistorik
Lägsta pris nu320 kr
Lägst senaste 30 dagarna320 kr
Lägst senaste 3 mån320 kr
Produktdata
Specifikationer
| Varumärke | Schneider Electric |
| EAN / GTIN | 3389110886993 |
| MPN | 2759438 |
| I lager hos | 1 butik |
| Kontrollerad | 23 maj 2026 11:43 |
| Antal per förpackning | 1 styck |
| Bredd | 30 mm |
| Djup | 61 mm |
| Egenskaper | Produkttyp Knapp |
| Elektrisk varaktighet (cykler) | 1000000 |
| Förpackningens bredd | 54 mm |
| Förpackningens höjd | 88 mm |
| Höjd | 47 mm |
| IK klass | IK06 |
| Internationellt skydd (IP) kod | IP66 |
| Kompatibla produkter | Not compatible with legend holder |
| Låddjup | 34 mm |
| Mekanisk varaktighet (cykler) | 10000000 |
| Miljökrav | Temperatur vid drift -40 - 70 ° C |
| Producent | Schneider Electric |
| Produktens färg | Svart |
| Produkttyp | Knapp |
| Temperatur vid drift | -40 - 70 ° C |
| Temperaturintervall (förvaring) | -40 - 70 ° C |
| Till producentens hemsida | www.schneiderpen.de/en/ |
| Varunummer | 2759438 |
| Vikt | 82 g |
| Vikt & dimension | Bredd 30 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 83 g |
| Överspänningskategori | Klass I |
Vanliga frågor
Vilken IP-klass har Schneider Electric Harmony-knappen?
Knappen har IP66-klassning, vilket innebär att den är dammtät och skyddad mot kraftiga vattenstrålar.
Vilka mått har denna tryckknapp?
Knappens mått är: bredd 30 mm, höjd 47 mm och djup 61 mm. Förpackningens mått är 54 mm bredd, 88 mm höjd och okänt djup.
Är denna knapp kompatibel med legend holders?
Nej, enligt specifikationerna är den inte kompatibel med legend holders.
Vilken IK-klass har knappen?
Knappen har IK06-klassning, vilket innebär att den tål stötar med en energi på 1 joule.