Schneider Electric Harmony pushbutton complete with spring return and flat push
1 styckAntal per förpackning
30 mmBredd
52 mmDjup
3389110886979EAN
Produkttyp KnappEgenskaper
1000000Elektrisk varaktighet (cykler)
54 mmFörpackningens bredd
88 mmFörpackningens höjd
Bild saknas
Butiker
Prisjämförelse (1)
proshop.se
I lagerUppdaterad 29 maj 2026 07:42
Frakt vid kassa
201 kr
Till butikHistorik
Prishistorik
Lägsta pris nu201 kr
Lägst senaste 30 dagarna201 kr
Lägst senaste 3 mån201 kr
Produktdata
Specifikationer
| Varumärke | Schneider Electric |
| EAN / GTIN | 3389110886979 |
| MPN | 2759447 |
| I lager hos | 1 butik |
| Kontrollerad | 29 maj 2026 07:42 |
| Antal per förpackning | 1 styck |
| Bredd | 30 mm |
| Djup | 52 mm |
| Egenskaper | Produkttyp Knapp |
| Elektrisk varaktighet (cykler) | 1000000 |
| Förpackningens bredd | 54 mm |
| Förpackningens höjd | 88 mm |
| Höjd | 47 mm |
| IK klass | IK06 |
| Internationellt skydd (IP) kod | IP66 |
| Låddjup | 34 mm |
| Mekanisk varaktighet (cykler) | 10000000 |
| Miljökrav | Temperatur vid drift -40 - 70 ° C |
| Producent | Schneider Electric |
| Produkttyp | Knapp |
| Temperatur vid drift | -40 - 70 ° C |
| Temperaturintervall (förvaring) | -40 - 70 ° C |
| Till producentens hemsida | www.schneiderpen.de/en/ |
| Varunummer | 2759447 |
| Vikt | 80 g |
| Vikt & dimension | Bredd 30 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 78,4 g |
| Överspänningskategori | Klass I |
Vanliga frågor
Vilken IP-klass har denna tryckknapp?
Den har IP66, vilket innebär att den är dammtät och skyddad mot kraftiga vattenstrålar.
Vilka mått har denna Harmony-knapp?
Knappen har bredd 30 mm, höjd 47 mm och djup 52 mm. Förpackningens mått är 54 mm bredd, 88 mm höjd och 34 mm djup.
Är knappen komplett med fjäderretur och platt tryckyta?
Ja, produkten är en komplett enhet med fjäderretur (spring return) och platt tryckyta (flat push), redo för montering.