Osram Halogenglödlampa Halostar Oven 10W 3000K 12V G4
Funktioner VärmebeständigtAllmänt
Varmt vitt ljusBelysningsfärg
10 mmDiameter
JaDimningsbar
Garanti 2 årDiverse
4050300308081EAN
GEnergieffektivitetsklass
10 kWhEnergiförbrukning per 1000 timmar
Bild saknas
Butiker
Prisjämförelse (1)
proshop.se
I lagerUppdaterad 28 maj 2026 02:51
Frakt vid kassa
92 kr
Till butikHistorik
Prishistorik
Lägsta pris nu92 kr
Lägst senaste 30 dagarna92 kr
Lägst senaste 3 mån92 kr
Produktdata
Specifikationer
| Varumärke | Osram |
| EAN / GTIN | 4050300308081 |
| MPN | 4050300308081 |
| I lager hos | 1 butik |
| Kontrollerad | 28 maj 2026 02:51 |
| Allmänt | Funktioner Värmebeständigt |
| Belysningsfärg | Varmt vitt ljus |
| Diameter | 10 mm |
| Dimningsbar | Ja |
| Diverse | Garanti 2 år |
| Energieffektivitetsklass | G |
| Energiförbrukning per 1000 timmar | 10 kWh |
| Erfordrad spänning | Likström 12 V |
| Form | T10 |
| Funktioner | Kvicksilverfri |
| Färgtemperatur | 2800 K |
| Färgåtergivningsindex | 100 |
| Garanti | 2 år |
| Kvicksilverinnehåll | 0 mg |
| Livstid | 2000 timmar |
| Ljusflöde | 140 lumen |
| Ljuskälla | Typ Halogenglödlampa |
| Längd | 33 mm |
| Mått och vikt | Diameter 10 mm |
| Omkopplingscykler | 50000 |
| Producent | Osram |
| Produktbeskrivning | OSRAM HALOSTAR OVEN - halogenglödlampa - form: T10 - G4 - 10 W - varmt vitt ljus - 2800 K |
| Starttid | 0 sek |
| Strömkrav | Erfordrad spänning Likström 12 V |
| Till producentens hemsida | www.ledvance.com/ |
| Typ | Halogenglödlampa |
| Typ av ljuskälla | Halogenglödlampa |
| Uppvärmningstid | 0 sek |
| Uttagstyp | G4 |
| Varunummer | 2761755 |
| Watt-tal | 10 W |
Vanliga frågor
Är Osram Halostar Oven 10W lampan dimningsbar?
Ja, enligt specifikationerna är den dimningsbar.
Vad är färgtemperaturen på Osram Halostar Oven 10W?
Färgtemperaturen är 2800 K, vilket ger ett varmt vitt ljus.
Är Osram Halostar Oven 10W lampan värmebeständig?
Ja, lampan har funktionen värmebeständigt, vilket gör den lämplig för ugnar.
Vad är energiförbrukningen för Osram Halostar Oven 10W?
Energiförbrukningen är 10 kWh per 1000 timmar, och energieffektivitetsklassen är G.