URL med QR-kod för energimärke Https://eprel.ec.europa.eu/qr/546528Allmänt
Svalt vitt ljusBelysningsfärg
17.5 mmDiameter
Standarder som följs WEEEDiverse
4050300333588EAN
25 mm x 184 mm x 86 mm / 119.8 gEmballagets mått (BxDxH) / vikt
GEnergieffektivitetsklass
26 kWhEnergiförbrukning per 1000 timmar
Bild saknas
Butiker
Prisjämförelse (1)
Inga erbjudanden matchar filtren.
Historik
Prishistorik
Produktdata
Specifikationer
| Varumärke | Osram |
| EAN / GTIN | 4050300333588 |
| MPN | 4050300333588 |
| I lager hos | 0 butiker |
| Kontrollerad | 28 maj 2026 16:58 |
| Allmänt | URL med QR-kod för energimärke Https://eprel.ec.europa.eu/qr/546528 |
| Belysningsfärg | Svalt vitt ljus |
| Diameter | 17.5 mm |
| Diverse | Standarder som följs WEEE |
| Emballagets mått (BxDxH) / vikt | 25 mm x 184 mm x 86 mm / 119.8 g |
| Energieffektivitetsklass | G |
| Energiförbrukning per 1000 timmar | 26 kWh |
| Form | T16 |
| Funktioner | Inomhusbruk |
| Färgkod | 840 |
| Färgtemperatur | 4000 K |
| Färgåtergivningsindex | 89 |
| Kvicksilverinnehåll | 2.5 mg |
| Livstid | 13000 timmar |
| Ljusflöde | 1700 lumen |
| Ljuskälla | Typ Ej inbyggt kompakt lysrör |
| Längd | 165 mm |
| Mått och vikt | Diameter 17.5 mm |
| Osram Fluorescerande glödlampa dulux-f 24w/830 2g10 2G10 Ej inbyggt kompakt lysrör, form | T16, 2G10, 24 W, klass A, varmt vitt ljus, 3000 K Leverantör, 4-5 vardagar leveranstid 225,00 kr Köp |
| Producent | Osram |
| Produktbeskrivning | OSRAM DULUX F - ej inbyggt kompakt lysrör - form: T16 - 2G10 - 24 W - svalt vitt ljus - 4000 K |
| Standarder som följs | WEEE |
| Till producentens hemsida | www.ledvance.com/ |
| Typ | Ej inbyggt kompakt lysrör |
| Typ av ljuskälla | Ej inbyggt kompakt lysrör |
| URL med QR-kod för energimärke | Https://eprel.ec.europa.eu/qr/546528 |
| Uttagstyp | 2G10 |
| Varunummer | 2761772 |
| Watt-tal | 24 W |
Vanliga frågor
Vilken sockel har Osram Dulux F 24W/840?
Den har en 2G10-sockel, vilket är en 4-stifts sockel som används för kompaktlysrör.
Vad är färgtemperaturen på denna glödlampa?
Färgtemperaturen är 4000 K, vilket ger ett svalt vitt ljus (färgkod 840).
Vilken form och diameter har lampan?
Lampan har formen T16 och en diameter på 17,5 mm.
Vad är energiförbrukningen per 1000 timmar?
Energiförbrukningen är 26 kWh per 1000 timmar, och energieffektivitetsklassen är G.
Är lampan avsedd för inomhus- eller utomhusbruk?
Lampan är endast avsedd för inomhusbruk.