220 - 240 VAC-inspänning
28 mmBredd
CE/CB/TÜV SÜD/EAC/RoHSCertifiering
Produktens färg VitDesign
NejDimbar
4058075106116EAN
0,5Effektfaktor
Dimbar NejErgonomi
Bild saknas
Butiker
Prisjämförelse (1)
proshop.se
I lagerUppdaterad 28 maj 2026 13:19
Frakt vid kassa
159 kr
Till butikHistorik
Prishistorik
Lägsta pris nu159 kr
Lägst senaste 30 dagarna138 kr
Lägst senaste 3 mån138 kr
Produktdata
Specifikationer
| Varumärke | Ledvance |
| EAN / GTIN | 4058075106116 |
| MPN | 4058075106116 |
| I lager hos | 1 butik |
| Kontrollerad | 28 maj 2026 13:19 |
| AC-inspänning | 220 - 240 V |
| Bredd | 28 mm |
| Certifiering | CE/CB/TÜV SÜD/EAC/RoHS |
| Design | Produktens färg Vit |
| Dimbar | Nej |
| Effektfaktor | 0,5 |
| Ergonomi | Dimbar Nej |
| Färgtemperatur | 3000 K |
| Färgåtergivningsindex (CRI) | 80 |
| Fäste/lock | T5 |
| Glas färg | Vit |
| Höjd | 36 mm |
| Internationellt skydd (IP) kod | IP20 |
| Lampans livslängd | 50000 h |
| Lampor | 8 W |
| Ljusflöde | 800 LM |
| Ljusutbyte | 100 lm/W |
| Lämplig för inomhusbruk | Ja |
| Lämplig placering | Universal |
| Material, hölje | Polykarbonat |
| Monteringsbar på väggen | Ja |
| Monteringssätt | Ytmonterad |
| Omgivande temperatur (min) | -20 ° C |
| Omgivningstemperatur (max) | 40 ° C |
| Producent | LEDVANCE |
| Produktens färg | Vit |
| Produktlängd | 573 mm |
| På / av-knapp | Ja |
| Skyddsklass | I |
| Spridningsvinkel | 140° |
| Spänning | 220 - 240 V |
| Strömkälla av typen | AC |
| Strömtillförsel | Strömkälla av typen AC |
| Switch | Ja |
| Till producentens hemsida | www.ledvance.com/ |
| Varunummer | 2761978 |
| Vikt | 300 g |
| Vikt & dimension | Bredd 28 mm |
| Växelström Frekvens | 50 - 60 hz |
| ljus färg | Varmvitt |
| Övrigt | Omgivande temperatur (min) -20 ° C |
Vanliga frågor
Vilken sockel använder LEDVANCE linear compact switch 600 8w/3000k?
Den använder T5-fäste/lock.
Är denna LED-lampa dimbar?
Nej, den är inte dimbar enligt specifikationerna.
Vilken färgtemperatur har lampan?
Lampan har en färgtemperatur på 3000 K (varmvitt ljus).
Vad är färgåtergivningsindex (CRI) för denna lampa?
CRI är 80, vilket ger god färgåtergivning.
Vilka certifieringar har LEDVANCE linear compact switch 600?
Den är certifierad med CE, CB, TÜV SÜD, EAC och RoHS.