Philips CMG-glödlampa (Ceramic Metal Halide) MasterColour CDM-TC Elite 70W/930 G8.5
8727900911534EAN
Lampor 73 WEgenskaper
A+Energieffektivitetsklass (gammal)
3000 KFärgtemperatur
85 mmHöjd
www.philips.dk/c-w/support-home/kontakt-...Kontakta tillverkaren
6,6 mgKvicksilverinnehåll
73 WLampor
Bild saknas
Butiker
Prisjämförelse (1)
proshop.se
I lagerUppdaterad 28 maj 2026 14:20
Frakt vid kassa
371 kr
Till butikHistorik
Prishistorik
Lägsta pris nu371 kr
Lägst senaste 30 dagarna371 kr
Lägst senaste 3 mån371 kr
Produktdata
Specifikationer
| Varumärke | Philips |
| EAN / GTIN | 8727900911534 |
| MPN | 2764258 |
| I lager hos | 1 butik |
| Kontrollerad | 28 maj 2026 14:20 |
| Egenskaper | Lampor 73 W |
| Energieffektivitetsklass (gammal) | A+ |
| Färgtemperatur | 3000 K |
| Höjd | 85 mm |
| Kontakta tillverkaren | www.philips.dk/c-w/support-home/kontakt-... |
| Kvicksilverinnehåll | 6,6 mg |
| Lampor | 73 W |
| Ljusflöde | 7800 LM |
| Producent | Philips |
| Produktlängd | 15 mm |
| Till producentens hemsida | www.philips.com |
| Varunummer | 2764258 |
| Vikt & dimension | Produktlängd 15 mm |
| Yta | Klar |
| Övrigt | Kvicksilverinnehåll 6,6 mg |
Vanliga frågor
Vad är färgtemperaturen på denna glödlampa?
Färgtemperaturen är 3000 K, vilket ger ett varmvitt ljus.
Hur mycket kvicksilver innehåller lampan?
Lampan innehåller 6,6 mg kvicksilver.
Vad är ljusflödet för denna lampa?
Ljusflödet är 7800 lumen (LM).
Vad är höjden på lampan?
Höjden är 85 mm och produktlängden är 15 mm.