Philips CMG-glödlampa (Ceramic Metal Halide) Master Colour CDM-TM Elite Mini 35W/930 GU6.5
Varmt vitt ljusBelysningsfärg
13.3 mmDiameter
NejDimningsbar
8718291153825EAN
FEnergieffektivitetsklass
40 kWhEnergiförbrukning per 1000 timmar
87 VErfordrad spänning
T13.3Form
Bild saknas
Butiker
Prisjämförelse (1)
proshop.se
I lagerUppdaterad 27 maj 2026 05:35
Frakt vid kassa
930 kr
Till butikHistorik
Prishistorik
Lägsta pris nu930 kr
Lägst senaste 30 dagarna930 kr
Lägst senaste 3 mån930 kr
Produktdata
Specifikationer
| Varumärke | Philips |
| EAN / GTIN | 8718291153825 |
| MPN | 2764259 |
| I lager hos | 1 butik |
| Kontrollerad | 27 maj 2026 05:35 |
| Belysningsfärg | Varmt vitt ljus |
| Diameter | 13.3 mm |
| Dimningsbar | Nej |
| Energieffektivitetsklass | F |
| Energiförbrukning per 1000 timmar | 40 kWh |
| Erfordrad spänning | 87 V |
| Form | T13.3 |
| Funktioner | Universell brännposition |
| Färgkod | 930 |
| Färgtemperatur | 3000 K |
| Färgåtergivningsindex | 90 |
| Glödlampefinish | Klar |
| Kontakta tillverkaren | www.philips.dk/c-w/support-home/kontakt-... |
| Kvicksilverinnehåll | 4.7 mg |
| Livstid | 20000 timmar |
| Ljusflöde | 3950 lumen |
| Ljuskälla | Typ CMG-glödlampa (Ceramic Metal Halide) |
| Längd | 56.7 mm |
| Mått och vikt | Diameter 13.3 mm |
| Producent | Philips |
| Produktbeskrivning | Philips MASTER Color CDM Tm Elite Mini - CMG-glödlampa (Ceramic Metal Halide) - form: T13.3 - klar finish - GU6.5 - 35 W - varmt vitt ljus - 3000 K |
| Strömkrav | Erfordrad spänning 87 V |
| Till producentens hemsida | www.philips.com |
| Typ | CMG-glödlampa (Ceramic Metal Halide) |
| Typ av ljuskälla | CMG-glödlampa (Ceramic Metal Halide) |
| Upplysningseffektivitet | 102 lm/W |
| Uttagstyp | GU6.5 |
| Varunummer | 2764259 |
| Watt-tal | 35 W |
Vanliga frågor
Vad är färgtemperaturen på Philips CMG-glödlampa Master Colour CDM-TM Elite Mini 35W/930?
Färgtemperaturen är 3000 K, vilket ger ett varmt vitt ljus.
Kan denna glödlampa dimmas?
Nej, glödlampan är inte dimningsbar enligt specifikationerna.
Vad är färgåtergivningsindex (CRI) för denna lampa?
Färgåtergivningsindex är 90, vilket innebär mycket god färgåtergivning.
Vad är energiförbrukningen per 1000 timmar för denna lampa?
Energiförbrukningen är 40 kWh per 1000 timmar, och energieffektivitetsklassen är F.