Philips Master City CDO-TT Plus 100W/828 E40
1 styckAntal per förpackning
JaDimbar
8718291120322EAN
Lampor 100 WEgenskaper
A till GEnergieffektivitetsskalning
99 kWhEnergiförbrukning per 1 000 timmar
FEnergiklass
828 [CCT of 2800K]Färgkod
Bild saknas
Butiker
Prisjämförelse (1)
Inga erbjudanden matchar filtren.
Historik
Prishistorik
Produktdata
Specifikationer
| Varumärke | Philips |
| EAN / GTIN | 8718291120322 |
| MPN | 2764493 |
| I lager hos | 0 butiker |
| Kontrollerad | 26 maj 2026 21:57 |
| Antal per förpackning | 1 styck |
| Dimbar | Ja |
| Egenskaper | Lampor 100 W |
| Energieffektivitetsskalning | A till G |
| Energiförbrukning per 1 000 timmar | 99 kWh |
| Energiklass | F |
| Färgkod | 828 [CCT of 2800K] |
| Färgkoordinat X | 0.447 |
| Färgkoordinat Y | 0.4 |
| Färgtemperatur | 2800 K |
| Färgåtergivningsindex (CRI) | 88 |
| Förpackning | Antal per förpackning 1 styck |
| Kontakta tillverkaren | www.philips.dk/c-w/support-home/kontakt-... |
| Kvicksilverinnehåll | 12 mg |
| Lampans form | T-formad lampa |
| Lampans livslängd | 27000 h |
| Lampans storlek | E40 |
| Lampor | 100 W |
| Ljusflöde | 10450 LM |
| Ljusutbyte | 106 lm/W |
| Producent | Philips |
| Spänning | 100 V |
| Strömtillförsel | Energiklass F |
| Tekniska detaljer | Färgkoordinat X 0.447 |
| Till producentens hemsida | www.philips.com |
| Varunummer | 2764493 |
| Yta | Klar |
| ljus färg | Varmvitt |
| Övrigt | Kvicksilverinnehåll 12 mg |
Vanliga frågor
Vad är färgtemperaturen på Philips Master City CDO-TT Plus 100W/828 E40?
Färgtemperaturen är 2800 K, vilket ger ett varmt vitt ljus.
Är denna lampa dimbar?
Ja, lampan är dimbar enligt specifikationerna.
Vad är färgåtergivningsindex (CRI) för denna lampa?
CRI är 88, vilket innebär god färgåtergivning.
Vilken energiklass har Philips Master City CDO-TT Plus 100W/828 E40?
Energiklassen är F på skalan A till G.
Vad är energiförbrukningen per 1 000 timmar?
Energiförbrukningen är 99 kWh per 1 000 timmar.