Schneider Electric Trykknap ZB4BA48 planforsænket rød
1 styckAntal per förpackning
29 mmBredd
REACH, RoHSCertifikat för överensstämmelse
30 mmDjup
3389110887723EAN
Produkttyp KnappEgenskaper
53 mmFörpackningens bredd
34 mmFörpackningens höjd
Bild saknas
Historik
Prishistorik
Lägsta pris nu283 kr
Lägst senaste 30 dagarna282 kr
Lägst senaste 3 mån282 kr
Produktdata
Specifikationer
| Varumärke | Schneider Electric |
| EAN / GTIN | 3389110887723 |
| MPN | 2770096 |
| I lager hos | 0 butiker |
| Kontrollerad | 24 maj 2026 10:13 |
| Antal per förpackning | 1 styck |
| Bredd | 29 mm |
| Certifikat för överensstämmelse | REACH, RoHS |
| Djup | 30 mm |
| Egenskaper | Produkttyp Knapp |
| Förpackningens bredd | 53 mm |
| Förpackningens höjd | 34 mm |
| Höjd | 29 mm |
| Innehåller inte | Kvicksilver |
| Internationellt skydd (IP) kod | IP66, IP67, IP69, IP69K |
| Logistikdata | Ursprungsland Frankrike |
| Låddjup | 56 mm |
| Material, hölje | Metall |
| Miljökrav | Temperatur vid drift -40 - 70 ° C |
| Nätaggregatstyp | AC |
| Producent | Schneider Electric |
| Produktens färg | Krom, Röd |
| Produkttyp | Knapp |
| Strömtillförsel | Nätaggregatstyp AC |
| Tekniska detaljer | Innehåller inte Kvicksilver |
| Temperatur vid drift | -40 - 70 ° C |
| Temperaturintervall (förvaring) | -40 - 70 ° C |
| Till producentens hemsida | www.schneiderpen.de/en/ |
| Uppfyller hållbarhetskrav | Ja |
| Ursprungsland | Frankrike |
| Varunummer | 2770096 |
| Vikt | 28 g |
| Vikt & dimension | Bredd 29 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 29 g |
Vanliga frågor
Vilka IP-klassificeringar har denna tryckknapp?
Tryckknappen har IP66, IP67, IP69 och IP69K, vilket innebär att den är skyddad mot damm, kraftiga vattenstrålar och högtryckstvätt.
Vilka mått har Schneider Electric ZB4BA48?
Knappen har en bredd på 29 mm, höjd på 29 mm och djup på 30 mm. Förpackningens mått är 53 mm bredd, 34 mm höjd.
Är denna tryckknapp miljöcertifierad?
Ja, den är certifierad enligt REACH och RoHS, och innehåller inte kvicksilver.
Vad är ursprungslandet för denna produkt?
Ursprungslandet är Frankrike.