DIGITUS DN-81003-01 / SFP (mini-GBIC) 1.25 GBit/s 20 km LC
HPBrand kompatibilitet
JaDigital diagnostikövervakning (DDM)
4016032391562EAN
Produktens färg MetalliskEgenskaper
LCFiberoptiska kontakten
Förpackningens bredd 115 mmFörpackning
115 mmFörpackningens bredd
310,5 cm ^Förpackningsvolym
Bild saknas
Butiker
Prisjämförelse (1)
proshop.se
I lagerUppdaterad 28 maj 2026 06:40
Frakt vid kassa
210 kr
Till butikHistorik
Prishistorik
Lägsta pris nu210 kr
Lägst senaste 30 dagarna210 kr
Lägst senaste 3 mån210 kr
Produktdata
Specifikationer
| Varumärke | DIGITUS |
| EAN / GTIN | 4016032391562 |
| MPN | 2777135 |
| I lager hos | 1 butik |
| Kontrollerad | 28 maj 2026 06:40 |
| Brand kompatibilitet | HP |
| Digital diagnostikövervakning (DDM) | Ja |
| Egenskaper | Produktens färg Metallisk |
| Fiberoptiska kontakten | LC |
| Förpackning | Förpackningens bredd 115 mm |
| Förpackningens bredd | 115 mm |
| Förpackningsvolym | 310,5 cm ^ |
| Gränssnittstyp | SFP |
| Harmonized System (HS)-kod | 85369010 |
| Kommunikationsstandarder | IEEE 802.3z |
| Logistikdata | Harmonized System (HS)-kod 85369010 |
| Låddjup | 30 mm |
| Maximal dataöverföringshastighet | 1250 Mbit/s |
| Maximal överföringshastighet avstånd | 20000 m |
| Plug & Play-kompatibel | Ja |
| Prestanda | Maximal dataöverföringshastighet 1250 Mbit/s |
| Producent | DIGITUS |
| Produktens färg | Metallisk |
| Rx-våglängd (max) | 1550 nm |
| SMF (Single-mode fiber) stöds | Ja |
| Stöd för hot-plug | Ja |
| Till producentens hemsida | www.digitus.info |
| Tulltaxa, kod för Storbritannien | 85176200 |
| Tx våglängd (max) | 1310 nm |
| Tx våglängd (min) | 1310 nm |
| Typ av ethernet-gränssnitt | Snabb Ethernet |
| Ursprungsland | Kina |
| Varunummer | 2777135 |
| Vikt inkl. förpackning | 35,417 g |
| Våglängd | 1550 nm |
Vanliga frågor
Vilken typ av fiberkontakt har DIGITUS DN-81003-01?
Den har en LC-fiberoptisk kontakt.
Vilken räckvidd stöder denna SFP-modul?
Den stöder en räckvidd på upp till 20 km.
Är DIGITUS DN-81003-01 kompatibel med HP-utrustning?
Ja, den är kompatibel med HP-enheter enligt specifikationen.
Har modulen stöd för digital diagnostikövervakning (DDM)?
Ja, den har stöd för DDM (Digital Diagnostic Monitoring).
Vilken standard uppfyller denna SFP-modul?
Den uppfyller IEEE 802.3z-standarden.