Sencor SRC 340 - clock radio - FM - Svart
230 VAC-inspänning
JaAlarm
10Antalet förinställda stationer
Batterityp CR2032Batteri
CR2032Batterityp
180 mmBredd
JaDimmer
Inbyggd display JaDisplay
Bild saknas
Historik
Prishistorik
Lägsta pris nu464 kr
Lägst senaste 30 dagarna464 kr
Lägst senaste 3 mån464 kr
Produktdata
Specifikationer
| Varumärke | Sencor |
| EAN / GTIN | 8590669145645 |
| MPN | 2778124 |
| I lager hos | 0 butiker |
| Kontrollerad | 25 maj 2026 05:28 |
| AC-inspänning | 230 V |
| Alarm | Ja |
| Antalet förinställda stationer | 10 |
| Batteri | Batterityp CR2032 |
| Batterityp | CR2032 |
| Bredd | 180 mm |
| Dimmer | Ja |
| Display | Inbyggd display Ja |
| Djup | 75 mm |
| Egenskaper | Projicering Ja |
| Frekvensband | FM |
| Färg på bakgrundsbelysning | Vit |
| Höjd | 100 mm |
| Hörbart larm | Ja |
| Inbyggd display | Ja |
| Klocka | Ja |
| Ljudlarm typ | Ringklocka |
| PLL-syntetiserare | Ja |
| Producent | Sencor |
| Produktens färg | Svart |
| Projektion funktion | Tid |
| Projicering | Ja |
| Radio | Typ av radio Klockradio |
| Skärm diagonal | 4,57 cm (1.8") |
| Skärmtyp | LED |
| Snooze funktion | Ja |
| Strömkälla | Batteri |
| Strömtillförsel | Strömkälla Batteri |
| Typ av radio | Klockradio |
| Typ av tuner | Digital |
| Varunummer | 2778124 |
| Vikt | 455 g |
| Vikt & dimension | Bredd 180 mm |
| Vilolägestimer | Ja |
| Väckarklocka | Ja |
| Växelström Frekvens | 50 hz |
| Övrigt | Dimmer Ja |
Vanliga frågor
Kan klockradion projicera tiden i mörker?
Ja, Sencor SRC 340 har en projiceringsfunktion som visar tiden på en vägg eller tak.
Hur många förinställda radiokanaler kan jag spara?
Du kan spara upp till 10 förinställda FM-stationer.
Vilken typ av batteri används för att behålla inställningarna vid strömavbrott?
Klockradion använder ett CR2032-batteri för att behålla inställningar och alarm vid strömavbrott.
Har radion en dimmerfunktion för displayen?
Ja, Sencor SRC 340 har en inbyggd dimmer så att du kan justera displayens ljusstyrka.
Vilka mått har klockradion?
Bredden är 180 mm, djupet 75 mm. Höjd anges inte i specifikationerna.