2(cdm) Antal batterier
Förlängd(cdm) Förlängt nytt släpp
1(cdm) Multipel av orderkvantitet
AAA(cdm) Strömförsörjningsformat
Batteri(cdm) Typ av strömförsörjning
Leksak(cdm) Är ett tillbehör
28 styckAntal
2Antal batterier
Bild saknas
Butiker
Prisjämförelse (1)
proshop.se
I lagerUppdaterad 26 maj 2026 07:15
Frakt vid kassa
1 804 kr
Till butikHistorik
Prishistorik
Lägsta pris nu1 804 kr
Lägst senaste 30 dagarna1 485 kr
Lägst senaste 3 mån1 485 kr
Produktdata
Specifikationer
| Varumärke | Playmobil |
| EAN / GTIN | 4008789702050 |
| MPN | 70205 |
| I lager hos | 1 butik |
| Kontrollerad | 26 maj 2026 07:15 |
| (cdm) Antal batterier | 2 |
| (cdm) Förlängt nytt släpp | Förlängd |
| (cdm) Multipel av orderkvantitet | 1 |
| (cdm) Strömförsörjningsformat | AAA |
| (cdm) Typ av strömförsörjning | Batteri |
| (cdm) Är ett tillbehör | Leksak |
| Antal | 28 styck |
| Antal batterier | 2 |
| Antal förpackningar | 1 |
| Antal leksaksfigurer | 13 styck |
| Batteri | Batterier krävs Nej |
| Batterier krävs | Nej |
| Batterier medföljer | Nej |
| Batterityp | AAA |
| Beställningsbar enhet | Ja |
| Bredd (cm) ytterkartongen | 50,6 cm |
| Bruksanvisning | Ja |
| Certifiering | CE |
| EU TSD-varning | Ej för barn under 36 månader |
| Egenskaper | Material Plast |
| Faktureringsenhet | Ja |
| Föreslagen målgrupp | Pojke/flicka |
| Förpackning | Förpackningens bredd 187 mm |
| Förpackningens bredd | 187 mm |
| Förpackningens höjd | 142 mm |
| Förpackningens innehåll | Antal leksaksfigurer 13 styck |
| Förpackningsmaterial | Kartong |
| Förpackningstyp | Kartong |
| Höjd | 615 mm |
| Höjd (cm) ytterkartongen | 59,4 cm |
| Importland (ISO 3166-1) | Tyskland |
| Kommersiell enhetstyp | Enkel konsumentenhet |
| Konsumentförpackning | Ja |
| Kvantitet, yttre förpackning | 1 styck |
| Lager per lastpall | 8 styck |
| Lastpall, beställningsbar enhet | Nej |
| Lastpall, faktureringsenhet | Nej |
| Lastpall, konsumentförpackning | Nej |
| Lastpall, sändningsenhet | Ja |
| Lastpallens bruttovikt | 144,2 kg |
| Lastpallens nettobredd | 120 cm |
| Lastpallens nettodjup | 80 cm |
| Lastpallens nettohöjd | 178,2 cm |
| Lastpallens totalbredd | 120 cm |
| Lastpallens totalhöjd | 175 cm |
| Lastpallens totallängd | 80 cm |
| Lastpallens totalvolym | 1680000000 dm³ |
| Lastpallstyp | 800 x 1200 mm |
| Leclerc Codelec | 731050505 |
| Leverantörsfunktioner | Släpp datum 01/01/2019 |
| Ljudeffekter som stöds | Nej |
| Logistikdata | Ytterförpackningens bredd 151 mm |
| Längd (cm) ytterkartongen | 50,6 cm |
| Låddjup | 95 mm |
| Låter | Nej |
| Material | Plast |
| Miljövänlig förpackning | Ja |
| Minsta orderkvantitet | 4 styck |
| Minsta orderkvantitet för lastpall | 24 styck |
Vanliga frågor
Hur många leksaksfigurer ingår i Playmobil Stort dockhus?
Enligt specifikationerna ingår 13 leksaksfigurer i setet.
Kräver Playmobil Stort dockhus batterier?
Nej, batterier krävs inte enligt specifikationerna. Dock anges att strömförsörjningsformatet är AAA och att det finns plats för 2 batterier, men batterier krävs inte.
Hur många delar totalt ingår i Playmobil Stort dockhus?
Totalt ingår 28 styck delar enligt specifikationerna.
Är Playmobil Stort dockhus ett tillbehör eller en leksak?
Enligt specifikationerna är det klassificerat som en leksak, inte ett tillbehör.