Förlängd(cdm) Förlängt nytt släpp
2 styckAntal
1Antal fordon som ingår
4 hjulAntal hjul
NejBatterier krävs
NejBatterier medföljer
86 mmBredd
CE, FSC, Grüner PunktCertifiering
Bild saknas
Butiker
Prisjämförelse (1)
proshop.se
I lagerUppdaterad 25 maj 2026 18:37
Frakt vid kassa
120 kr
Till butikHistorik
Prishistorik
Lägsta pris nu120 kr
Lägst senaste 30 dagarna120 kr
Lägst senaste 3 mån120 kr
Produktdata
Specifikationer
| Varumärke | Brio |
| EAN / GTIN | 7312350337242 |
| MPN | 2780082 |
| I lager hos | 1 butik |
| Kontrollerad | 25 maj 2026 18:37 |
| (cdm) Förlängt nytt släpp | Förlängd |
| Antal | 2 styck |
| Antal fordon som ingår | 1 |
| Antal hjul | 4 hjul |
| Batterier krävs | Nej |
| Batterier medföljer | Nej |
| Bredd | 86 mm |
| Certifiering | CE, FSC, Grüner Punkt |
| Certifikat | Certifiering CE, FSC, Grüner Punkt |
| Djup | 50 mm |
| Egenskaper | Produkttyp Buss |
| Figur ingår | Ja |
| Föreslagen målgrupp | Pojke/flicka |
| Förpackning | Förpackningens bredd 133 mm |
| Förpackningens bredd | 133 mm |
| Förpackningens höjd | 40 mm |
| Förpackningens innehåll | Figur ingår Ja |
| Förpackningstyp | Blåsa |
| Höjd | 67 mm |
| Importland (ISO 3166-1) | Tyskland |
| Kommersiell enhetstyp | Enkel konsumentenhet |
| Leverantörsfunktioner | Montering krävs Nej |
| Logistikdata | Ytterförpackningar per lastpall 1152 styck |
| Låddjup | 153 mm |
| Minsta antal spelare | 1 |
| Montering krävs | Nej |
| Producent | Brio |
| Produktens färg | Grön |
| Produkter per ytterförpackning | 6 styck |
| Produkttyp | Buss |
| Rekommenderad ålder (max) | 7 År |
| Rekommenderad ålder (min) | 0,3 År |
| Språk i bruksanvisningen (ISO 639-format) | Multi |
| Språk på förpackningen (ISO 639-format) | Multi |
| Strömtillförsel | Batterier krävs Nej |
| Tema | Explore |
| Till producentens hemsida | www.brio.dk/ |
| Ursprungsland | Kina |
| Varunummer | 2780082 |
| Vikt | 41 g |
| Vikt & dimension | Bredd 86 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 77 g |
| Ytterförpackningar per lastpall | 1152 styck |
| Ytterförpackningens bredd | 19 mm |
| Ytterförpackningens höjd | 13,7 mm |
| Ytterförpackningens längd | 18 mm |
| Övrigt | Importland (ISO 3166-1) Tyskland |
Vanliga frågor
Vad är det för material i Brio Giraffe and Wagon?
Specifikationerna anger inte materialet, men produkten är FSC-certifierad, vilket indikerar att träet kommer från hållbart skogsbruk.
Hur många fordon ingår i setet?
Setet innehåller 1 fordon (bussen) och totalt 2 stycken delar, enligt specifikationerna.
Vilka certifieringar har Brio Giraffe and Wagon?
Produkten är certifierad med CE, FSC och Grüner Punkt, vilket garanterar säkerhet, hållbart trä och återvinningsbar förpackning.
Vad är måtten på Brio Giraffe and Wagon?
Bredden är 86 mm och djupet är 50 mm. Höjden anges inte i specifikationerna.
Behöver man batterier till Brio Giraffe and Wagon?
Nej, varken batterier krävs eller medföljer. Produkten är helt mekanisk.