Förlängd(cdm) Förlängt nytt släpp
Tidig barndom(cdm) Målgrupper
24(cdm) Tillgänglighetsperiod för reservdelar
inomhus(cdm) Ytterligare användning
2 styckAntal
NejBatterier krävs
NejBeställningsbar enhet
34 mmBredd
Bild saknas
Butiker
Prisjämförelse (1)
proshop.se
I lagerUppdaterad 25 maj 2026 16:49
Frakt vid kassa
120 kr
Till butikHistorik
Prishistorik
Lägsta pris nu120 kr
Lägst senaste 30 dagarna120 kr
Lägst senaste 3 mån120 kr
Produktdata
Specifikationer
| Varumärke | Brio |
| EAN / GTIN | 7312350339697 |
| MPN | 2780091 |
| I lager hos | 1 butik |
| Kontrollerad | 25 maj 2026 16:49 |
| (cdm) Förlängt nytt släpp | Förlängd |
| (cdm) Målgrupper | Tidig barndom |
| (cdm) Tillgänglighetsperiod för reservdelar | 24 |
| (cdm) Ytterligare användning | inomhus |
| Antal | 2 styck |
| Batterier krävs | Nej |
| Beställningsbar enhet | Nej |
| Bredd | 34 mm |
| Certifiering | CE, FSC, Grüner Punkt |
| Certifikat | Certifiering CE, FSC, Grüner Punkt |
| Djup | 86 mm |
| Egenskaper | Produktens färg Multifärg |
| Faktureringsenhet | Nej |
| Föreslagen målgrupp | Pojke/flicka |
| Förpackning | Förpackningens bredd 133 mm |
| Förpackningens bredd | 133 mm |
| Förpackningens höjd | 40 mm |
| Förpackningens innehåll | Antal 2 styck |
| Förpackningstyp | Kartong |
| Höjd | 50 mm |
| Importland (ISO 3166-1) | Tyskland |
| Kommersiell enhetstyp | Enkel konsumentenhet |
| Lager per lastpall | 6 styck |
| Lastpall, beställningsbar enhet | Nej |
| Lastpall, faktureringsenhet | Nej |
| Lastpall, sändningsenhet | Nej |
| Lastpallens bruttovikt | 244,4 kg |
| Lastpallens totalbredd | 120 cm |
| Lastpallens totalhöjd | 189,5 cm |
| Lastpallens totallängd | 80 cm |
| Lastpallstyp | 800 x 1200 mm |
| Leverantörsfunktioner | Montering krävs Nej |
| Logistikdata | Ytterförpackningar per lastpallslager 33 styck |
| Låddjup | 153 mm |
| Material | Trä |
| Minsta orderkvantitet | 6 styck |
| Montering krävs | Nej |
| Producent | Brio |
| Produktens färg | Multifärg |
| Produkter per ytterförpackning | 6 styck |
| Produktlängd | 34 mm |
| Rekommenderad ålder (max) | 99 År |
| Rekommenderad ålder (min) | 0,3 År |
| Språk i bruksanvisningen (ISO 639-format) | Franska |
| Språk på förpackningen (ISO 639-format) | Franska |
| Strömtillförsel | Batterier krävs Nej |
| Sändningsenhet | Nej |
| Säsong | Permanent, Årets slut |
| Tema | Explore |
| Till producentens hemsida | www.brio.dk/ |
| Tillgänglig fr.o.m. | 05-08-2019 |
| Tullens varukod, tulltaxa (TARIC) | 950300700 |
| Typ av drift | Kör med handen |
| Ursprungsland | Kina |
| Varunummer | 2780091 |
| Vikt | 51 g |
| Vikt & dimension | Bredd 34 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 89 g |
Vanliga frågor
Vilka certifieringar har Brio Elephant and Wagon?
Produkten är certifierad med CE, FSC och Grüner Punkt, vilket innebär att den uppfyller EU:s säkerhetskrav, använder FSC-certifierat trä och är återvinningsbar enligt tyska förpackningsregler.
Vilka mått har Brio Elephant and Wagon?
Bredden är 34 mm och djupet är 86 mm. Notera att höjd inte anges i specifikationerna.
Är Brio Elephant and Wagon lämplig för utomhuslek?
Nej, enligt specifikationerna är den avsedd för inomhusbruk (ytterligare användning: inomhus).
Kräver Brio Elephant and Wagon batterier?
Nej, batterier krävs inte enligt specifikationerna.
Hur länge finns reservdelar tillgängliga för Brio Elephant and Wagon?
Reservdelar finns tillgängliga i 24 månader från produktionsdatum, enligt specifikationerna.