Brio Loader
Förlängd(cdm) Förlängt nytt släpp
Tidig barndom(cdm) Målgrupper
24(cdm) Tillgänglighetsperiod för reservdelar
inomhus(cdm) Ytterligare användning
2 styckAntal
NejBatterier krävs
NejBeställningsbar enhet
35 mmBredd
Bild saknas
Butiker
Prisjämförelse (1)
proshop.se
I lagerUppdaterad 25 maj 2026 08:02
Frakt vid kassa
120 kr
Till butikHistorik
Prishistorik
Lägsta pris nu120 kr
Lägst senaste 30 dagarna120 kr
Lägst senaste 3 mån120 kr
Produktdata
Specifikationer
| Varumärke | Brio |
| EAN / GTIN | 7312350334364 |
| MPN | 33436 |
| I lager hos | 1 butik |
| Kontrollerad | 25 maj 2026 08:02 |
| (cdm) Förlängt nytt släpp | Förlängd |
| (cdm) Målgrupper | Tidig barndom |
| (cdm) Tillgänglighetsperiod för reservdelar | 24 |
| (cdm) Ytterligare användning | inomhus |
| Antal | 2 styck |
| Batterier krävs | Nej |
| Beställningsbar enhet | Nej |
| Bredd | 35 mm |
| Certifiering | CE, FSC, Grüner Punkt |
| Certifikat | Certifiering CE, FSC, Grüner Punkt |
| Djup | 100 mm |
| Egenskaper | Produkttyp Lastare |
| Faktureringsenhet | Nej |
| Föreslagen målgrupp | Pojke/flicka |
| Förpackning | Förpackningens bredd 133 mm |
| Förpackningens bredd | 133 mm |
| Förpackningens höjd | 40 mm |
| Förpackningens innehåll | Antal 2 styck |
| Förpackningstyp | Kartong |
| Höjd | 50 mm |
| Importland (ISO 3166-1) | Tyskland |
| Kommersiell enhetstyp | Enkel konsumentenhet |
| Lager per lastpall | 5 styck |
| Lastpall, beställningsbar enhet | Nej |
| Lastpall, faktureringsenhet | Nej |
| Lastpall, sändningsenhet | Nej |
| Lastpallens bruttovikt | 224,4 kg |
| Lastpallens totalbredd | 120 cm |
| Lastpallens totalhöjd | 160 cm |
| Lastpallens totallängd | 80 cm |
| Lastpallstyp | 800 x 1200 mm |
| Leverantörsfunktioner | Montering krävs Nej |
| Logistikdata | Ytterförpackningar per lastpallslager 35 styck |
| Låddjup | 153 mm |
| Magnetisk | Ja |
| Material | Trä |
| Minsta orderkvantitet | 6 styck |
| Montering krävs | Nej |
| Producent | Brio |
| Produktens färg | Beige, Gul |
| Produkter per ytterförpackning | 6 styck |
| Produktlängd | 35 mm |
| Produkttyp | Lastare |
| Rekommenderad ålder (max) | 99 År |
| Rekommenderad ålder (min) | 0,3 År |
| Språk i bruksanvisningen (ISO 639-format) | Franska |
| Språk på förpackningen (ISO 639-format) | Franska |
| Strömtillförsel | Batterier krävs Nej |
| Sändningsenhet | Nej |
| Säsong | Permanent, Årets slut |
| Tema | Lift and Load |
| Till producentens hemsida | www.brio.dk/ |
| Tillgänglig fr.o.m. | 05-08-2019 |
| Tullens varukod, tulltaxa (TARIC) | 950300990 |
| Typ av drift | Kör med handen |
| Ursprungsland | Kina |
| Varunummer | 2780096 |
| Vikt | 67 g |
Vanliga frågor
Vilka certifieringar har Brio Loader?
Brio Loader är certifierad med CE, FSC och Grüner Punkt, vilket innebär att den uppfyller EU:s säkerhetskrav, använder FSC-certifierat trä och är återvinningsbar.
Kräver Brio Loader batterier?
Nej, Brio Loader kräver inga batterier – den är helt mekanisk och drivs av barnets egen lek.
Är Brio Loader lämplig för inomhusbruk?
Ja, enligt specifikationerna är Brio Loader avsedd för inomhusbruk, vilket gör den perfekt för lek inomhus.
Hur många delar ingår i Brio Loader?
Brio Loader innehåller 2 styck, troligen lastbilen och en separat del, men exakt innehåll specificeras inte närmare.