Brio Light Signal
Förlängd(cdm) Förlängt nytt släpp
Tidig barndom(cdm) Målgrupper
24(cdm) Tillgänglighetsperiod för reservdelar
inomhus(cdm) Ytterligare användning
1 styckAntal
2Antal batterier
Batterier krävs JaBatteri
JaBatterier krävs
Bild saknas
Butiker
Prisjämförelse (1)
proshop.se
I lagerUppdaterad 26 maj 2026 04:45
Frakt vid kassa
121 kr
Till butikHistorik
Prishistorik
Lägsta pris nu121 kr
Lägst senaste 30 dagarna121 kr
Lägst senaste 3 mån121 kr
Produktdata
Specifikationer
| Varumärke | Brio |
| EAN / GTIN | 7312350337433 |
| MPN | 2780102 |
| I lager hos | 1 butik |
| Kontrollerad | 26 maj 2026 04:45 |
| (cdm) Förlängt nytt släpp | Förlängd |
| (cdm) Målgrupper | Tidig barndom |
| (cdm) Tillgänglighetsperiod för reservdelar | 24 |
| (cdm) Ytterligare användning | inomhus |
| Antal | 1 styck |
| Antal batterier | 2 |
| Batteri | Batterier krävs Ja |
| Batterier krävs | Ja |
| Batterier medföljer | Ja |
| Batterityp | LR44 |
| Beställningsbar enhet | Nej |
| Brand kompatibilitet | BRIO |
| Bredd | 42 mm |
| Certifiering | CE, Grüner Punkt |
| Djup | 42 mm |
| Egenskaper | Modell Signal |
| Faktureringsenhet | Nej |
| Föreslagen målgrupp | Pojke/flicka |
| Förpackning | Förpackningens bredd 140 mm |
| Förpackningens bredd | 140 mm |
| Förpackningens höjd | 60 mm |
| Förpackningens innehåll | Batterier medföljer Ja |
| Förpackningsmaterial | Kartong |
| Förpackningstyp | Låda |
| Höjd | 133 mm |
| Importland (ISO 3166-1) | Tyskland |
| Kommersiell enhetstyp | Enkel konsumentenhet |
| Lager per lastpall | 7 styck |
| Lastpall, beställningsbar enhet | Nej |
| Lastpall, faktureringsenhet | Nej |
| Lastpall, sändningsenhet | Nej |
| Lastpallens bruttovikt | 268,8 kg |
| Lastpallens totalbredd | 120 cm |
| Lastpallens totalhöjd | 2,19 m |
| Lastpallens totallängd | 80 cm |
| Lastpallstyp | 800 x 1200 mm |
| Leverantörsfunktioner | Montering krävs Nej |
| Ljuseffekter | Ja |
| Logistikdata | Ytterförpackningens bruttovikt 1,24 kg |
| Låddjup | 60 mm |
| Minsta orderkvantitet | 6 styck |
| Montering krävs | Nej |
| Producent | Brio |
| Produktens färg | Multifärg |
| Produkter per ytterförpackning | 6 styck |
| Rekommenderad ålder (min) | 0,3 År |
| Språk i bruksanvisningen (ISO 639-format) | Franska |
| Språk på förpackningen (ISO 639-format) | Franska |
| Sändningsenhet | Nej |
| Säsong | Permanent, Årets slut |
| Tema | Travel |
| Till producentens hemsida | www.brio.dk/ |
| Tillgänglig fr.o.m. | 01-07-2016 |
| Tullens varukod, tulltaxa (TARIC) | 950300950 |
| Ursprungsland | Kina |
| Varunummer | 2780102 |
| Vikt | 38 g |
| Vikt & dimension | Bredd 42 mm |
Vanliga frågor
Vilken batterityp använder Brio Light Signal och medföljer batterier?
Brio Light Signal använder två LR44-batterier och batterier medföljer i förpackningen.
Är Brio Light Signal kompatibel med andra tågset än BRIO?
Nej, Brio Light Signal är endast kompatibel med BRIO-tågset enligt specifikationerna.
Kan Brio Light Signal användas utomhus?
Nej, Brio Light Signal är endast avsedd för inomhusbruk enligt specifikationerna.
Vad är reservdelstillgängligheten för Brio Light Signal?
Reservdelar för Brio Light Signal är tillgängliga i 24 månader efter köp.
Hur många batterier krävs för Brio Light Signal?
Brio Light Signal kräver 2 batterier av typen LR44, som medföljer.