CoreParts Battery battery
1Antal
1 styckAntal batterier medföljer
1 styckAntal per förpackning
2900 mAhBatterikapacitet
11,2 whBatterikapacitet (wattimmar)
3,85 VBatterispänning
Litium-Ion (Li-Ion)Batteriteknik
42 mmBredd
Bild saknas
Butiker
Prisjämförelse (2)
proshop.se
I lagerUppdaterad 23 maj 2026 16:59
Frakt vid kassa
370 kr
Till butikHistorik
Prishistorik
Lägsta pris nu370 kr
Lägst senaste 30 dagarna308 kr
Lägst senaste 3 mån308 kr
Produktdata
Specifikationer
| Varumärke | CoreParts |
| EAN / GTIN | 5705965997376 |
| MPN | 2781511 |
| I lager hos | 2 butiker |
| Kontrollerad | 24 maj 2026 16:47 |
| Antal | 1 |
| Antal batterier medföljer | 1 styck |
| Antal per förpackning | 1 styck |
| Batterikapacitet | 2900 mAh |
| Batterikapacitet (wattimmar) | 11,2 wh |
| Batterispänning | 3,85 V |
| Batteriteknik | Litium-Ion (Li-Ion) |
| Bredd | 42 mm |
| Certifiering | CE |
| Djup | 5 mm |
| Egenskaper | Produkttyp Batteri |
| Förpackning | Antal per förpackning 1 styck |
| Förpackningens bredd | 127 mm |
| Förpackningens höjd | 9 mm |
| Förpackningstyp | Låda |
| Harmonized System (HS)-kod | 85177900 |
| Höjd | 97 mm |
| Kompatibla produkter | Microsoft Lumia 950 |
| Logistikdata | Harmonized System (HS)-kod 85177900 |
| Låddjup | 65 mm |
| Producent | CoreParts |
| Produktens färg | Svart |
| Produkttyp | Batteri |
| Till producentens hemsida | www.eetnordic.com |
| Varunummer | 2781511 |
| Vikt | 49 g |
| Vikt & dimension | Bredd 42 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 50 g |
| Övrigt | Kompatibla produkter Microsoft Lumia 950 |
Vanliga frågor
Vilken batterikapacitet har CoreParts-batteriet?
Batteriet har en kapacitet på 2900 mAh och 11,2 wattimmar, med en spänning på 3,85 V.
Vilken batteriteknik använder detta batteri?
Batteriet använder Litium-Ion (Li-Ion)-teknik.
Vilka mått har CoreParts-batteriet?
Batteriet har måtten 42 mm bredd, 5 mm djup (höjd ej specificerad).
Hur många batterier medföljer i förpackningen?
Förpackningen innehåller 1 styck batteri.
Vilken certifiering har detta batteri?
Batteriet är CE-certifierat.